Arama Motorlarında İçerik Silme Nasıl Yapılır?

178
Arama Motorlarında İçerik Silme Nasıl Yapılır?

İnternette yayınlanan yalan haberler, iftira içerikler, görseller gibi paylaşımlar  yüzünden eşinden ayrılan, işinden kovulan, arkadaş ve dostlarından tepki görenler ile oluyor. Bu sorunlarla mücadele etmek ve üstesinden gelmek yani içerikleri sildirmek aslında günümüz teknolojisinde sanıldığı kadar zor değil. Zaten ortada eğer bir mağduriyet varsa bunu gerekli yerlerden sildirmek en doğal hakkınız. google sonuç sildirme ve google isim sildirme gibi istekleri olan ama ne yapacaklarını bilmeyen kişiler arama motorlarında sonuç aramaktadırlar.

Dijital saygınlık yönetimi son yıllarda çoğunlukla dile getiriliyor, şahıs ve şirketlerin bilhassa almış olduğu hizmetlerden biri sayılıyor. İnternet, her şeyin kayıtlı kalmış olduğu süresiz bir arşiv niteliği taşıyor. Gazeteler, bloglar, forumlar, toplumsal medya postları, malumat siteleri ve benzeri yayınlar icra eden bütün mecralar online saygınlık yönetimi niteliğinde ele alınıyor. İnternette yayınlanmış içeriği sildirmek, kaldırtmak insanların direkt yapabilecekleri bir şey olsada, bu işte uzmanlaşmış kişiler ve şirketler vardır.

İnternet tabanlı cep telefonların yaygınlaşması internet kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Elbette internetin avantajlarının olduğu gibi dezavantajlarıda vardır. Kullanıcılar herhangi bir konuda her dakika istediğini paylaşabilir, herhangi bir konuda görüş veya yorum kaydedebilir. Akıllı telefon ve internet teknolojisinin birleşimi, kullanıcıların düşüncelerini özgürce paylaşmalarına olanak tanır. Bu olanak yanlışta olsa insanlara, insanların kişisel alanlarını ihlal etme fırsatı verir. Büyük bir kesim insanların kişisel alanlarını ihlal etmez ve saygı duyar.

Küçükte olsa bir kesim, insanların kişisel alanlarını saygı duymaz, iftira atar, yalan haber yayar vs. bu sorunla karşılaşan insanlar google haber sildirme vb. konularda uzmanlaşmış şirketlere başvurabilirler.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer