Avukat Kime Denir? Hukuk Bürosu Açmak İsteyen Avukat Ne Yapmalıdır?

154
Avukat Kime Denir? Hukuk Bürosu Açmak İsteyen Avukat Ne Yapmalıdır?

Avukat; hukuk fakültesini bitirmiş, yasal olan stajını tamam etmiş ve avukatlık yapabilmek için ruhsatını alarak bir kurumda veya serbest bir biçimde mesleğini icra eden kişiye denir. Tarihe bakıldığında avukatlık, çok uzun bir geçmişe sahiptir. Buna bağlı şekilde avukatlık mesleğinin öncelikle nasıl ortaya çıktığı tartışmalıdır. Avukatlığın Türkiye’deki gelişimi ise son 150-200 yılda olmuştur.

Hukuk Bürosu Açmak İsteyen Avukat Ne Yapmalı?

Kendi bürosunu açmak isteyen avukat, avukatlık stajını bitirmiş olmalı ve bağlı bulunduğu barodan avukatlık ruhsatını almış olmalıdır. Hukuk bürosunu açmak istediği yerin belli olmasından sonra güven duyulan bir muhasebeci ile anlaşma yapılmalıdır. Avukat, noterde muhasebeciye bir vekaletname verecek ve yine noterde imza beyannamesi düzenlenecektir. Daha sonra bu belgelerle beraber, kira protokolü (büronuz kira değil ise tapu senedi) ve kimlik ilave edilerek muhasebeciye verilecek. Bundan sonraki işlemleri muhasebeci sizin adınıza yürütecektir. İş yeriniz kira ise her ay kira miktarının yüzde 25’i kadar stopaj ödemek zorundasınız. Bahsettiğimiz bu işlemlerden sonra büronuz faaliyete hazır hale gelecektir.
Bununla birlikte müvekkil bulabilmede sıkıntı çekmemek adına, büronun rahat ulaşılabilir ve merkezi yerde olmasına özen gösterilmelidir. Günümüz dünyasında her şeyde olduğu gibi Avukat bulmada da kullanılan günümüz icadı internette de var olmalı nu hukuk bürosu. Bunun için tüm SEO ayarları yapılmış kapsamlı kurumsal bir web siteside olmazsa olmazlardandır. Örnek vermek gerekirse; İstanbul’da anadolu yakası avukat arayan bir yurttaş arama motorlarına İstanbul avukat veya İstanbul hukuk bürosu yazdığında üst sıralarda görünen bir web sitesi olması o avukatı veya o hukuk bürosunu bir adım öne geçirecektir.

 

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer