MinerShop Bitcoin Etherium Mining Cihazları Tedarik merkezi

372
MinerShop Bitcoin Etherium Mining Cihazları Tedarik merkezi

Değişen dünya sistemleri ile para kazanma yöntemleri ve ekonomik dengelerde oldukça hızlı bir şekilde değişim göstermekte. Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan sanal para sistemine giriş yapan ve kazanç elde etmek isteyen yeni kullanıcıların bilgi sahibi olmaları gereken konuların başında mining cihazları gelmektedir. Bu yazımızda madencilik yapılırken kullanılan antminer cihazlarına, ucuz mining makinelerinin özelliklerine ve bitcoin üretim cihazlarını alırken dikkat edilmesi gereken detaylara değineceğiz.

bitcoin mining cihazı

Sanal para sistemi denildiği zaman bir çok kişinin aklına Bitcoin gelmektedir. Fakat Bitcoin’i hemen takip eden ve neredeyse Bitcoin’in bir üst versiyonu kabul edilen Etherium sistemi de unutulmamalıdır. İki sistem de birçok yönden ortak özelliğe sahiptir.

Etherium ve Bitcoin Sanal Para Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Neredeyse sanal para sistemlerinin ilk girişimi olan Bitcoin 2008 yılında yazılım olarak Satoshi Nakamoto tarafından düzenlenmiş ve 2009 yılında halka duyurulmuştur. Kripto paraların atası sayılabilecek Bitcoin kripto paraların arasında ilk üretilenlerdendir. Kullanıcılar Btc üretim makinalarını kullanarak madencilik yapabilmektedir.

Etherium ise 2015 yılında Bitcoin’in bir alternatifi olarak piyasaya sürülmüş programlanabilir blok zinciri şeklinde tanımlanabilmektedir. Her ne kadar sanal para sistemine 6-7 yıl gibi bir süre geriden başlamış olsa da bu arayı hızla kapatarak sıkı bir popülariteye ulaşmıştır. Etherium, Bitcoin gibi kazma araçları kullanarak değil kasa sistemine bağlanılan ekran kartları aracılığı ile madencilik yapmaya müsaade eder.

Etherium ve Bitcoin arasındaki farklara bakılacak olursa şöyle bir liste oluşturulabilir,

  • Her iki sisteminde kendisine özgü kripto parası bulunmaktadır. Bitcoin’in kendi adıyla aynı iken Etherium sisteminin kripto parası ETH (Ether) olarak adlandırılmıştır.
  • Her iki sistem de üçüncü otoritelerin denetimine bağlı olmaksızın merkeziyetsiz bir şekilde para transferi gerçekleştirmektedir.
  • İki sistemin de gizlilik ve güvenlik sistemleri oldukça sıkı olmakla birlikte kurucuları; kullanıcıların veri alışverişlerini izlememekte olduklarını ifade etmişlerdir.

Benzerliklerinin yanı sıra elbette ki bazı farklılıklarda söz konusudur. Bu farklılıkların başında Etherium sisteminde var olan geliştirilebilir olma özelliğidir. Bu özelliğine göre geliştirici olan kullanıcılar Etherium sisteminde programlama yaparak bu sistemle yeni finansal uygulamalar oluşturabilmektedirler.

Etherium ve Bitcoin Üzerinden Madencilik Nasıl Yapılır?

Sanal para sistemleri kriptografik şifreler ve matematiksel problemlerle kilitlenmiş blok zincirlerinden oluşmaktadır. Kullanıcılar kendi aralarında yaptıkları her coin transferi sonrası bu transfer topluma duyurulur. Ve madencilik yapan kullanıcılar bu matematiksel problemleri çözerek transfer işlemlerini onaylayarak yeni coin üretebilmekte ve ödül coinler kazanabilmekte. Etherium ve Bitcoin sistemlerindeki bir diğer farklılıkta madencilik işlemlerinin yapılma yöntemidir. Etherium’da madencilik işlemi GPU ekran kartları aracılığı ile yapılırken Bitcoin’de ise ASIC gibi Bitcoin üretim makineleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Madencilik cihazları almak isteyen kişiler kimi zaman önceliklerini ucuz mining makinelerine verebilmektedir. Fakat Bitcoin kazma cihazı alırken sadece fiyata öncelik vermek yerine işlemcisi güçlü ve profesyonel cihazların tercih edilmesi önerilmektedir.

İşlemcisi zayıf btc üretim makineleri kullanıcıların sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Antminer cihazları kullanarak madencilik yapmak isteyen kullanıcıların bu cihazları alırken dikkat etmeleri gereken hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir,

  1. Hızlı soğutma özelliği olan Bitcoin kazma cihazları tercih edilmelidir.
  2. Satın alınacak bitcoin üretim cihazlarının birinci sınıf olması son derece önemlidir. Böylece alınan btc üretim makinelerinin kullanım ömürleri daha uzun olacaktır.
  3. Bu cihazları alırken güvenilir bir internet adresinden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer