Türkü Hikayeleri

320
Türkü Hikayeleri

Türkü; bir ezgi ile söylenen bütün toplum şiirlerine verilen addır. Türk toplum şiirinin en eski türlerinden olan türkü teriminin kaynağı Türk’tür. Türk sözcüğünün sonuna aidiyet eki eklenmek sureti ile, Türk’e ait manasına gelen “türkü” durumunu almıştır.

Türkülerin kısımlarına göre sınıflandırılması çok zordur. Bunun nedeni ağızdan ağıza, yöreden yöreye, gönüllerden dillere dolaşmasından ileri gelir. Çoğu zaten anonim olan türküler tamamımızın, onu beğenen dillendiren, bağlamasıyla eşlik eden bütün insanlığa aittir.

Her Türkünün bir hikayesi vardır. Hatta birden fazla hikayesi bile vardır diyebiliriz. Yıllar geçtikçe değişen her nesille Türkü hikayeleri buna oranda değişmektedir belkide kimbilir? Öyküleri değişsede değişmeyen Türkü notaları hep aşkı sevdayı özlemi, kavuşmayı kavuşamamayı anlatır ve kimi zaman ağlatır kimi zaman oynatır Türküler.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer