Ambulans Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

251
Ambulans Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Ambulans ya da cankurtaran, sağlık kurumları arasında ya da sağlık kurumuna eriştirmek emeliyle hasta veya yaralı taşımaya yarayan bir çeşit özel teçhizatlı motorlu vasıtadır.

Ambulans kelimeyi Türkçeye İngilizce Ambulance kelimesinden geçmiştir. Sözcüğün orijinali Latince ambulance’dir ve yürümek ya da hareket etmek anlamına gelmektedir.

ve bu daha önceki tarihlerdeki tıbbi müdehaleler için hastaların taşınarak ya da tekerlekli sandelye eşi bir biçimde itilerek götürülmesinden gelmektedir.Kelimenin orijinali bir ordunun peşinde hareket eden hareketli sağlık kurumu anlamında kullanılmıştır.

Cankurtaran taşıtları genellikle beyaz renklidirler ve bağlı oldukları sağlık kuruluşlarının logolarını taşırlar. Üzerlerinde dönerek yanan ışıldakları ve yüksek ses çıkaran sirenleri bulunmaktadır.

Ambulans Çeşitleri

Kara Ambulansı
Deniz Ambulansı
Hava Ambulansı

Özel ambulans hizmeti “Ambulanslar ve acil sağlık vasıtaları ile ambulans hizmetleri yönetmeliğindende belirtildiği üzere Sağlık bakanlığınca ruhsatlandırılan özel iştiraklardır. 112 den bağımsız olarak hizmet vermekte olup hastanın isteği üzerine nakil hizmeti verir.

Özel ambulans Ankara denildiğinde akla gelen en kaliteli ve hızlı hizmeti sunan ozelambulansankara.com sizlere daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün kendini geliştirmeye devam eder.

 

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer