Aromaterapi ve Uçucu Yağlar Nedir?

369
Aromaterapi ve Uçucu Yağlar Nedir?

Aromaterapi, hem duygusal hem de fiziksel olarak sizi iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için esansiyel yağlar kullanan alternatif bir bütünsel terapi şeklidir.

Aromaterapi uçucu yağlarının zihin ve vücut üstünde dinamik bir etkisi vardır.

Bu etki, temel içgüdüleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız tarafından idare edilen beynin en derin kısımlarına bağlı koku alma hissi ile yaşanır. Fiziksel seviyede, uçucu yağlar, kas ağrıları ve ağrıları hafifletmeye, dolaşımı iyileştirmeye, sinüs tıkanıklığını hafifletmeye ve kuvvetli bir antioksidan görevi görmeye yardımcı olur.

Uçucu Yağ Nedir Nasıl Elde Edilir?

Uçucu yağlar, pek çok farklı türdeki bitkilerden yapılan aromatik kokulu, oksijen ile temas ettiğinde çabuk uçan, hoş tadı olan bir yağ türüdür ve diğer yağlardan bu yönleriyle ayrılırlar. Kendilerine has koku ve tatları ile tohum yaymadan böceklerin temizlenmesine kadar pek çok alanda kullanılır. Uçucu yağların içeriği terpen, fenol, yüksek alkol gibi kimyasallardan oluşmaktadır. Üç şekilde bitkilerden çıkarılır. Bunlar: distilasyon, sıkma ve ekstraksiyon yoludur.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer