Aromaterapi ve Uçucu Yağlar Nedir?

588
Aromaterapi ve Uçucu Yağlar Nedir?

Aromaterapi, hem duygusal hem de fiziksel olarak sizi iyileştirmeye ve dengelemeye yardımcı olmak için esansiyel yağlar kullanan alternatif bir bütünsel terapi şeklidir.

Aromaterapi uçucu yağlarının zihin ve vücut üstünde dinamik bir etkisi vardır.

Bu etki, temel içgüdüleriniz, düşünceleriniz ve duygularınız tarafından idare edilen beynin en derin kısımlarına bağlı koku alma hissi ile yaşanır. Fiziksel seviyede, uçucu yağlar, kas ağrıları ve ağrıları hafifletmeye, dolaşımı iyileştirmeye, sinüs tıkanıklığını hafifletmeye ve kuvvetli bir antioksidan görevi görmeye yardımcı olur.

Uçucu Yağ Nedir Nasıl Elde Edilir?

Uçucu yağlar, pek çok farklı türdeki bitkilerden yapılan aromatik kokulu, oksijen ile temas ettiğinde çabuk uçan, hoş tadı olan bir yağ türüdür ve diğer yağlardan bu yönleriyle ayrılırlar. Kendilerine has koku ve tatları ile tohum yaymadan böceklerin temizlenmesine kadar pek çok alanda kullanılır. Uçucu yağların içeriği terpen, fenol, yüksek alkol gibi kimyasallardan oluşmaktadır. Üç şekilde bitkilerden çıkarılır. Bunlar: distilasyon, sıkma ve ekstraksiyon yoludur.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu