Avukatlık mesleği nedir? Avukatlık eğitimi nerede verilir? Gayrimenkul davaları nelerdir?

160
Avukatlık mesleği nedir? Avukatlık eğitimi nerede verilir? Gayrimenkul davaları nelerdir?

Avukatlık mesleği nedir? Avukatlık mesleği, barolara kayıtlı ve belirli niteliklere sahip kişilerce icra edilebilen ve kamu hizmeti niteliği taşıyan serbest bir meslektir. Hukuki bilgi ve tecrübesini, kurum ve kuruluşlara yardımcı olmak için yargının hizmetine ve vatandaşın hizmetinde kullanan serbest meslek sahibidir.

Avukatlık eğitimi nerede verilir?

Avukat olabilmek için hukuk mezunu olmanız, baroya kayıtlı olmanız, bir yıl staj yapmış olmanız ve kamu hizmetinden mahrum kalmamış olmanız gerekir. Mesleki eğitim üniversitelerde hukuk fakültelerinde yapılmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. Ön eğitim tamamlandıktan sonra 1 yıllık staj dönemi gelir. Staj bitiminde Baro yönetim kurulu tarafından sözlü sınav yapılır ve stajın başarılı olması halinde “Avukatlık Belgesi” düzenlenir.

Gayrimenkul davaları nelerdir?

Gayrimenkul hukuku, eşya hukuku ile ilgili davalarla ilgilenen hukuk dalıdır. eşya hukukunun alt alanını oluşturur. Gayrimenkul alanında arsa, apartman, arsa, bina ve apartman gibi gayrimenkullerle ilgili davalar bulunmaktadır.Gayrimenkul davalarında en sık görülen dava türleri tapu tescil ve tapu iptal davalarıdır.

İzmir gayrimenkul avukatı ihtiyacınız için, İzmir’de hukuki hizmet yürüten, İzmir barosuna bağlı serbest avukatlara başvurabilirsiniz.. İş yoğunluğu İzmir’de olan avukatların ofisleri de İzmir’de bulunur genellikle. İzmir avukatları genelde İzmir merkezde icraat gösterdikleri gibi İzmir’in  ilçelerinde de faaliyet gösterirler. Başka barolara kayıtlı avukatlar da İzmir’de iş alıp duruşmalara katılabilirler. Ancak iş yoğunluğu İzmir’de ise İzmir barosuna kayıtlı olmaları gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer