Çikolata Nasıl Yapılır?

143
Çikolata Nasıl Yapılır?

Çikolata nasıl yapılır sorusuna bir cevap arıyorsanız, tropikal kakao ağacının tohumlarından yapılan bir besindir. Hindistan ve Güney Amerika’da üretilmektedir. Kakao ağaçları dört yaşından sonra meyve vermeye başlar. 410 metre yüksekliğindeki ağaç yılda iki kez ürün veriyor. Gövde veya ana dalların yanından çıkan meyve olgunlaştığında 35 cm uzunluğundadır.

20 40 adet tohum veya 2.5 cm uzunluğunda kakao çekirdeği vardır. Etli, olgun meyvelerden elde edilen tohumlar, bir muz yaprağında birkaç gün fermente edildikten sonra güneşte kurutularak fasulyeler fabrikada hazır hale getirilir.Fabrikada temizlenen kakao çekirdekleri kavrulur ve ezilir. Elde edilen macunsu sıvı çikolata yapmak için kullanılır. Kakao ve kakao yağı yapmak için de preslenebilir. Kakao yağı ilave edilerek katmanlar yumuşatılır.

Daha sonra dikdörtgen oluklu bir makineye yerleştirilirler. Oluklardaki silindirler çikolatayı yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Son olarak sıvı hale gelen çikolata kalıplara dökülerek soğumaya bırakılır. Katılaşan çikolatayı çıkarmak için kalıp hafifçe ısıtılır. Sütlü çikolata, inek sütü tozu, vanilya Diğer aromalar ve kokular eklenerek elde edilir.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer