En yakın Dostlarımız! Evcil Hayvanlarımız

253
En yakın Dostlarımız! Evcil Hayvanlarımız

Şehirde yaşayan insanlar, kırsal alanlarda yaşayanlara göre çok daha fazla özgürlüğe sahiptir. Ayrıca evcil hayvanlar söz konusu olduğunda daha fazla seçeneğe sahiptirler. Kırsal kesimde yaşayanlar sahip oldukları evcil hayvanlarla yetinmek zorundayken, şehir sakinleri bir evcil hayvan sahiplendirme organizasyonundan hayvanları evlat edinebilir veya ülkedeki bir arkadaştan evcil hayvan edinebilir. Çoğu zaman, bir evcil hayvanı sahiplenmek, yoğun kentsel veya kırsal yaşamda yaşayan insanlar için bir güvenlik ve arkadaşlık duygusu sağlar.

Evcil hayvan, şehirde yaşayan insanların hayvanlarla bağ kurması için harika bir yoldur. Bu tür ortaklıkların çoğu, bir hayvana bakmak için birlikte çalışan yetişkinleri ve çocukları içerir. Bu, aynı zamanda hayvanlar ve insan etkileşimi hakkında bilgi edinmelerini sağlar. Aynı zamanda onlara hem insan hem de hayvan katılımcılarının kendileri hakkında iyi görünmeleri ve hissetmeleri için bir neden verir. Bu şekilde evcil hayvanlar, kendilerini bunalmış veya depresyonda hissettiklerinde onlara odaklanabilecekleri bir şey vererek insanların zihinsel sağlığını iyileştirir. Yeni hayvan arkadaşlarına bakmaya odaklandıklarında, kendileri ve yaşamları hakkında daha iyi hissedeceklerdir.

Bir evcil hayvana bakmak isteyen herkes, önce onun bunu yapabilme yeteneğini değerlendirmelidir. Bir kişi bir hayvanı sahiplenmeden önce ne yaptığını bilmelidir. Örneğin, uygun bir ev hazırlamak, herhangi bir evcil hayvan türünü benimsemede önemli bir adımdır örneğin kedi sahiplenme. Bu, kırık mobilya, ilgili tüm hayvanlar için yemek pişirme ve kimin nerede ve ne zaman uyuyacağına karar verme gibi potansiyel tehlikeleri ortadan kaldırmayı içerir. Diğer hazırlıklar, hayvana günlük yiyecek ve su tabakları sağlamak, hayvanın nerede uyuyacağına (yatağında mı yoksa yerde mi?) karar vermek ve çocuğunuzun hayvanı taciz etmemesini veya strese sokmamasını sağlamaktır. Ayrıca mevcut hayvanlarınızı yeni hayvanınızdan uzak tutmalısınız, böylece uyumsuzluk nedeniyle kimse strese girmez veya incinmez.

Bir hayvanı sahiplenme kararı, hayvanlara karşı tutumunuzu gösterir. İnsanlara odaklanan kırsal veya kentsel yaşam tarzları yaşayanlar, onlara hayvan odaklı bir yaklaşım benimsemeyi zor bulacaktır. İhtiyaçlarını karşılarken hayvandan çok insana odaklanmayı gerekli bulacaklardır. Şehirlerde yaşayanlar, kırsal alanlarda yaşayanlara göre hayvanlarla daha fazla etkileşime girme fırsatına sahiptir.

Bir hayvanı sahiplenmek, insan etkileşimlerimize uygulayabileceğimiz fiziksel ve zihinsel faydalar sağlayabilir. Her gün. Kırsal alanlarda yaşayan insanlar, şehirlerde yaşayanlara kıyasla bir hayvanı sahiplenirken genellikle daha az seçeneğe sahiptir. Ancak bir evcil hayvan sahiplenmek, hem kendiniz hem de yeni evcil hayvanınız için gerekli çabayı göstermeye istekli olduğunuzu gösterir. Bir hayvanı sahiplenmekle ilgilenen herkes, herhangi bir karar vermeden önce yeni arkadaşlarının ihtiyaçlarını karşılama yeteneklerini göz önünde bulundurmalıdır!

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu