Facebook Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

579
Facebook Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Facebook toplu arkadaş silme, vakit kaybetmeden kısa bir süre içerisinde istediğiniz kadar kullanıcıyı listenizden çıkarmanızı sağlamaktadır.

Sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak yer alan Facebook üzerinde birçok işlem merak edilen konular arasında yer alıyor. Tek tek yapması gerçekten oldukça zorlu olan işlemlerden bir tanesi de birden fazla arkadaş silmektir.

Fakat anlatacağımız bu yöntemle hiçbir kullanıcının artık tek tek bu tarz işlemler ile uğraşmasına gerek yok. Belirli adımları yerine getiren herkes toplu bir şekilde silmek istediği kişileri silebilir, anlık olarak işlemleri yerine getirebilir. Peki, Facebook toplu arkadaş silme nasıl yapılır?

Facebook toplu kişileri silmek için her ne kadar Facebook ayarlar kısmından bu işlemler yapmaya deneniyor olsa bile söz konusu değildir. Bu işlem için Google Chrome eklentisini bilgisayarınıza indirmeniz yeterli olacaktır. Hem masaüstü hem de mobil sürümleri ile Facebook Arkadaşlar listesini kullanarak işlemler adım adım yapılacak.

Adım adım Facebook toplu arkadaş silme

Adım adım Facebook toplu arkadaş silme için sadece belirli adımları yerine getirmek yeterli olacaktır. Bu adımlar;

  1. Google Chrome uygulamasına giriş yaptıktan sonra; yeşil, kırmızı, sarı ve maviden meydana gelen küreye benzeyen Chrome uygulaması simgelerine tıklamak gerekir.
  2. Google Chrome uygulamaları bulunmayan kişilerin ilk olarak uygulaması indirmesi ve kurması gerekir.
  3. Friend Remover web sayfalarına gidilmeli, Friend Remover kısmında işlem yapacak kişiler için toplu arkadaş silme için tarayıcı uzantısı bulunur.
  4. Chrome Ekle düğmesine tıklamak gerekir. Friend Remover sayfasının da üst kısmında bulunan mavi düğme kısmına denir.
  5. Sorulduğu zaman uzantı ekle kısmına tıklamak gerekir. Bu işlem uygulandığı zaman Google Chrome tarayıcısı için Friend Remover uzantısının yüklenmesi tamamlanacaktır.
  6. Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra halihazırda yer alan Facebook için giriş yapılır ve Facebook haber kaynağı kısmında bulunan sayfa açılacaktır. Eğer oturum açık bir şekilde değilse sayfanın sağ kısmına eposta adresi ve şifre girilerek giriş yapılmalıdır.
  7. Friend Remover simgesine tıkladıktan sonra sağ kısımda yer alan ve insan yüzü bulunan simge ile arkadaşların listelerinin yer aldığı Facebook sekmesi açılır.
  8. Listeden hangi arkadaşlar çıkarılmak isteniyorsa o kişilerin teker teker seçilmesi gerekir. Sayfanın sol kısmında yer alan pencere yani arkadaş listesi içerisinden çıkarılmak istenen her bir arkadaşa teker teker tıklamak gerekir. Tıklanan her kişinin silinecekler listesine ekleneceğini unutmamak gerekir.
  9. Seçimler yapıldıktan sonra Remove Friends yani arkadaşları kaldır düğmesine tıklamak gerekir. Bu düğme açılan sekmenin sağ kısmında yer alan kırmızı düğme olduğunu unutmamak gerekir.
  10. Soğulama olduğu zaman arkadaşları kaldır kısmına tıklamak yeterli olacaktır.

Bu adımları uygulayan herkes sayfada yer alan ve ne kadar arkadaş çıkarılmak istenirse uzun uzadıya uğraşmak zorunda kalmadan diledikleri zaman yerine getirebileceklerdir.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu