Fidan Nedir? Tüplü Fidan Nedir? Açık Köklü Fidan Nedir?

301
Fidan Nedir? Tüplü Fidan Nedir? Açık Köklü Fidan Nedir?

Fidan ne demek, Fidan Meyveli, meyvesiz, iki  yıl veya fazla ömürlü dikme ve ağaçları üretmek üzere kullanılacak olan, tohumundan uzatmış veyahut odunlaşmış dalları köklendirmiş jön bitkilere verilen ad. Bunların yetiştirildiği yere fidanlık bunları yetiştirme sanatına fidancılık denir.

Meyve veren dikme ve dikme çıkların fidanları kar veyahut zevk amacıyla yapılan semere bahçeleri ile bağların
kurulmasında kullanılır. Meyvesiz dikme ve ağaççık fidanları, ise bezen bahçeleri, ufak korular, parkların kurulmasında işe yararlar.

Tüplü Fidan nedir?

Fidanın yetiştirme torbası tüp kelimesi ile söylem edilir.  Bitkinin kökleri topraklı torba içerisinde olan fidanlardır.
Fidanlar yetiştirilmek inanılır anacı topraklı fidan yetiştirme torbasına eklilir. Torbada belirli bir seviyeye
geldikten sonra aşılanır. o tip tüplü fidanlar yılın 12 ayı dikilebilir.

Açık Köklü Fidan Nedir ?

Açık köklü fidanlar kışın yaprak döken fidan cinsleridir.  Araziye fidanların anaçları ekilir ve aşılaması yapılır.
Kök yapısı daha güzel geliştiği icin arazide “Açık Köklü Bitki” tercih sebebidir. Satışı yapılmak üzere ekim ayında araziden sökülür. açıkça köklü bitkiler, ekim ayından mart ayına büyüklüğünde ekilebilirler. yaprak döken bitkiler o mevsimde uykuda olduğu inanılır bitkinin kökünde toprak olmasa da taşımalık sırasında ziyan görmediklerinden, çoklu satışlarda genelde tercih sebebidirler.

Muğla Tarım ve  Muğla Fidan denildiğinde akla gelen köklü kuruluşlardan olan Avcıoğlu fidancılık sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Muğla Ula adresinde sizlerle.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer