Furkan Derbazlar Kimdir?

931
Furkan Derbazlar Kimdir?

Kariyerine 2002 senesinde belediyenin ücretsiz olarak açtığı Caferağa spor kulübundeki boks kursunda başlayan yetenekli sporcu Furkan Derbazlar , Yeteneğinin ve dövüş sporlarına olan tutkusunun farkedilmesi ile birlikte; 2005 senesinde Fenerbahçe boks kulübune transfer oldu. Bu süreç içinde kendisini geliştirip muhtelif turnuvalara katılan ve kendimi gösterebilme fırsatını yakalayan sporcu daha profesyonel bir adım atabilmek ve ülkemize milli başarılar sağlayabilmek adına Almanya’ya giderek 2008 – 2013 yılları içinde Berlin Box Kulübünde kariyerine devam etti.

Almanya’da Berliner box kulubünde Almanya’nın en prestijli Alman ve Rus antrenörleri, WBC WBO WBA şampiyonları ve sporcularıyla antreman yapabilme ve kendimi fazlasıyla geliştirebilme şansına haiz olan daha sonrasında Almanya’da onlarca turnuvaya katılıp, ilk etapta ALMANYA EYALET Şampiyonu olup bir müddet sonra ULUSAL ALMANYA şampiyonu olarak kariyerine devam eden yetenekli sporcu,  Avrupa şampiyonalarına katılma hakkı kazandı. İlk katıldığı Avrupa klasman C şampiyonasında AVRUPA ŞAMPİYONU olarak kariyerinde zirve yaptı.

Almanya’nın başka bir eyaletine geçerek WLADİMİR KLİTSCHKO gibi efsanelerin idmanlarını yaptığı kulübe geçiş yapıp YOURİ KALENGA gibi eski WBA şampiyonu ile idmanlar yapıp maçlara hazırlandı.
Daha sonra dünyanın muhtelif yerlerinde birçok başarıya imza atıp, kendisi ve ülkesi adına MİLLİ BAŞARILAR sağladı.
Seneler sonrasında yeniden katıldığı bir şampiyonanın finalinde ciddi bir omuz sakatlığı yaşayan sporcuyu kendi ağzından dinliyoruz..
Kondisyonel hem de Fiziksel yitiklik yaşamamak ve dövüş dünyasından sakatlandığım için uzaklaşmamak adına, bildiklerimi ve tecrübelerimi alıştırma yaptığı salonda sporculara aktarmaya başladım. Yıllarca aldığım eğitimleri, spor disiplini ve ahlakını yansıttığı sporcuların başarılarını fiziksel ve manevi olarak değişimlerini görmek beni oldukça etkiledi ve yeni tutkum insanlara aldığım üst seviye eğitimleri en iyi halde aktarıp öğretebilmek oldu… Antrenör olma sürecinde İngiliz OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ve yenilmez şampiyon ünvanı ile malum TONY JEFFRİES’den eğitim alma şansım oldu..
Antrenörlüğe devam ederken iyileşme sürecinden sonrasında hususi turnuvalara katılarak başarılarımın devamını getirdim. Fakat Antrenör olarak aldığım istek doğrultusunda ağırlığımı tamamen Hobi amaçlı veya Müsabık olarak öğrenim almak isteyen bireylere yönlendirerek başlamış olan maceram şimdi MİLLİ TAKIM Antrenörü ve ULUSLARARASI Antrenör Olarak 3 Şubesi olan Türkiye’nin en iyi standartlarda öğrenim veren bir Dövüş Kulübü haline dönüştü. 2021 Ocak ayında Profesyonel Boksör Malik Zinad (18-0-0) ile Antrenörlük anlaşması imzaladım. Aylarca devam eden hazırlanma dönemimiz daha sonra MALİK ZİNAD ile Belçika’nın Brüksel kentinde düzenlenen ‘WBC Mediterranean’ unvan maçına çıktık. Dünyanın en prestijli boks organizasyonlarından kabul edilen WBC’nin unvan maçında MALİK ZİNAD’IN antrenörlüğünü yaptım. Malik Zinad, ‘LightHeavy Weight’ sıkletinde rakibi Karadağlı Almir Skrijelj’i üçüncü rauntta nakavt etti. Böylece Zinad, WBC Akdeniz hafifçe ağır sıklet şampiyonu oldu. Ben ise Furkan Derbazlar olarak Türkiye boks tarihinde WBC kemeri alan antrenörlerden biri olarak tarihe geçmiş oldum. Düzenlenen WBC organizasyonun da turnuvanın en genç başarıya ulaşmış Antrenörü seçildim. Eğitim sistemim ancak sizlere dövüş sporlarını öğretmek değil, sizi dayanıklı ve kondisyonlu bir hale getirmekten başlıyor. Kendinizi ve ya bir anne-baba iseniz çocuklarınızı kolaylıkla öğrenim sistemimize bırakabililir, hangi ölçüde olursanız olun becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Bir Boksör ve Koç olarak uzun seneler süresince edindiğim bütün detayları gelme amacınız ve hedefiniz her neyse ona bakılırsa planlayarak bütün potansiyelinize ulaşmanıza ve kendinizin en iyi versiyonu olmanıza destek olacağım. Profesyonel Sporcu Kariyerim Dışında; T. S. B. Federasyonu öncü üyelerden ve İstanbul il temsilciliği ekibinin resmi bir bireyi olarak federasyonda hizmet vermekteyim.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu