Genital Siğil Tedavisi Ankara

483
Genital Siğil Tedavisi Ankara

Genital siğil tedavisi erkeklerde ve kadınlarda hpv virüsüne bağlı olarak oluşan siğillerin tedavisini içerir. Hpv virüsü cinsel birliktelik ile bulaşan bir virüstür. Kadından erkeğe ya da erkekten kadına oldukça kolan bulaşır. Hpv virüslerinin büyük çoğunluğu genital siğillere neden olurken kanser yapan hpv tipleri kadında rahim ağzı kanseri, erkeklerde penis ve anüs kanserine neden olmaktadır.

Genital siğiller tedavi edilmediği takdirde hızla çoğalabilen ve tüm genital bölgeyi kaplayabilen lezyonlardır. Lezyonlar ne kadar çoğalırsa tedavisi hasta için o kadar zahmetli olur. Bu nedenle siğilleri olan kadın ve erkeklerin mutlaka bir uzmana görünmeleri önemlidir.

Hpv virüsü kişilerin %85’inde 1-3 yıl içerisinde bağışıklık sistemi tarafından vücuttan temizlenir. Ancak bu vücuttan atılma sürecinde hastada siğiller çıkabilir. Bunlar mutlaka tedavi edilmelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal beslenmeli, spor yapmalı, düzenli uyku ve stresin azaltılması sağlanmalıdır. Sigara ve alkol mutlaka azaltılmalı ve gerekirse bırakılmalıdır. Cinsel birliktelik sırasında mutlaka kondom kullanılmalıdır. Buna rağmen siğilleri azalmayan kişilerde destek ilaç tedavileri verilebilir.

Genital siğil tedavisinde siğil yakma, siğil dondurma ve lazerle siğil tedavisi yapılmaktadır. Yaşı uygun olan kadın ya da erkeklere hpv bulaşmasını önlemek amacıyla hpv aşısı yapılmalıdır. Kadınların mutlaka hpv testi ile takiplerini yaptırmaları rahim ağzı kanseri gelişimini önlemek amacıyla oldukça önemlidir.

Ankara ilinde siğil tedavisi yapan pekçok merkez mevcuttur. Bizim merkezimizde de siğil yakma, siğil dondurma, lazerle siğil tedavisi, siğil ameliyatı, hpv testi ve hpv aşısı yapılmaktadır. Erkeklerde genital siğil tedavisi Ankara ilindeki merkezimizde, hasta mahremiyeti ön planda tutularak titizlikle yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer