Haber Nedir?

322
Haber Nedir?

Haber kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Haber kelimesi Arapça kökenlidir. TDK’ye göre haber kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

Haberler, hangi ögeyi, hangi son gelişmeleri kullanıyor olursa olsun muhakkak genele hitap etmeli, söz sanatlarından uzak ve yalın bir dille anlatılmadır. Haberler her zaman ya enteresan ya önemli veya dikkat çekecek bir konuya sahip olmalıdır. Ünlü bir söz ve ilke olarak tekrardan hatırlatmak gerekirse “Bir köpeğin insanı ısırması haber değildir, bir insanın bir köpeği ısırması bir haberdir.” Bu sözle aktarılmak istenilen en temel düşünce haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve muhakkak belli bir kitleyi ilgilendirebilecek bir konuyu tema edinmesi gerektiğidir.

Haber kanalları veya haber siteleri, son gelişme haberleri  hakkında bilgileri en hızlı bir şekilde tarafsız bir şekilde izleyiciye veya okuyucuya ulaştırmalı ve bunu yaparken konuyu saptırmadan tüm detaylarıyla yansıtmalıdır.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer