Haber Nedir?

543
Haber Nedir?

Haber kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır. Haber kelimesi Arapça kökenlidir. TDK’ye göre haber kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

Haberler, hangi ögeyi, hangi son gelişmeleri kullanıyor olursa olsun muhakkak genele hitap etmeli, söz sanatlarından uzak ve yalın bir dille anlatılmadır. Haberler her zaman ya enteresan ya önemli veya dikkat çekecek bir konuya sahip olmalıdır. Ünlü bir söz ve ilke olarak tekrardan hatırlatmak gerekirse “Bir köpeğin insanı ısırması haber değildir, bir insanın bir köpeği ısırması bir haberdir.” Bu sözle aktarılmak istenilen en temel düşünce haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve muhakkak belli bir kitleyi ilgilendirebilecek bir konuyu tema edinmesi gerektiğidir.

Haber kanalları veya haber siteleri, son gelişme haberleri  hakkında bilgileri en hızlı bir şekilde tarafsız bir şekilde izleyiciye veya okuyucuya ulaştırmalı ve bunu yaparken konuyu saptırmadan tüm detaylarıyla yansıtmalıdır.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu