İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

528
İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Gelişen teknolojilerden destek alan diş hekimleri, yeni nesil beklentileri karşılayan tedavi yöntemleriyle ağız sağlığının korunmasını hedefler. Modern tıbbın sunduğu güncel implant uygulamaları sayesinde kozmetik açıdan sorun yaratan görüntüler yerini sağlıklı gülüşlere bırakır.

Kişiye özel ve doğru tanıyla %100’e yakın başarıya ulaştığımız implant tedavisi hizmetlerimiz, alanında uzman hekim kadrosuyla verilir. Kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışımız;

 • Ekonomik tedavi çözümleri
 • Ağrısız tedavi hizmeti
 • Kaliteli ve sertifikalı ürün kullanımıyla alanında fark yaratır.

Kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan kurumumuz, güncel diş sağlığı tedavilerini benimseyerek hasta memnuniyetini en üst seviyede tutar. Bakırköy implant hizmetleri Sağlık Turizmi kapsamında da Uluslararası hastalara referans kaynağıdır.

Diş İmplantı Nedir?

İmplant tedavisi eksik dişlerin kalıcı olarak tamamlanması için kullanılan bir yöntemdir. Çene kemiği içine yerleştirilen titanyum vidaların üzerine diş protezi oturtulur. Komşu dişlere zarar verilmeden tamamlanan işlemler sayesinde dişin kök görevi vermesi ve doğal diş konforunun günlük hayata eşlik etmesi sağlanır.

Farklı nedenlerle kaybedilen dişlerin estetik ve fonksiyonel açıdan yeniden kullanıma hazır hale getirilmesi için kişiye özel olarak planlanan tedavilerde implant fiyatları değişiklik gösterebilir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş, yüz ve çene gelişimi tamamlanmış bireyler için implant diş uygulaması güvenle yapılabilir. Tedavi öncesinde yapılacak tetkik ve hazırlıklar arasında;

 • Röntgen çekimi
 • Şeker hastaları için gerekli kontroller
 • Kan sulandırıcı kullananlar için ilaca ara verilmesi ve
 • Kemik erimesi olanlar için uygun tedavinin alınması sayılabilir.

Diş implantları sağlam dişlere en yakın kuvvet dengesini koruyarak kalıcı bir şekilde güzel, sağlıklı bir gülümseme ve konforlu bir çiğneme imkânı sunar.

İmplant Nasıl Takılır?

Doğal diş kökü görevi üstlenen titanyum vidalar, çene kemiğine uyum sağlayarak doğal bir diş köküne dönüşür. En az 1 veya daha fazla diş kayıplarından implant tedavisi güvenle uygulanabilir. Gerekli şartları sağlayan hastalarda hekimlerin ilk tercihi kaybedilen dişler yerine implant tedavisidir. İhtiyaç duyulan implant sayısı yapılacak klinik muayene ve radyografik bulgular sonrasında kişiye özel olarak planlanır.

İmplant Tedavisine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Büyük azı dişlerinin kaybında, uzun dişsiz boşluklarda, diş kayıplarında eksik diş yerine, diş olmayan alt ve üst çenelerde, tam protezini kullanılamayan hastalarda implant tedavisi önerilir.

İmplant Tedavisi Öncesinde Hangi Tetkikler Yapılmalıdır?

Tedavi öncesinde hekimlerimiz, hastalarımızın ağız yapısı üzerinde bir takım tetkikler yaparlar. Bu aşamada;

 • Ağız içinde bulunan sert ve yumuşak dokuların yeterli miktarda ve kalitede olması
 • Kemik yapısının istenen yükseklik ve genişlikte olması
 • Enfeksiyonel hastalık geçirenlerinin tedavilerinin uygun şekilde planlanması şartları aranır.

Tedavi öncesinde diş çekimine ihtiyaç duyulup duyulmadığı da belirlenir. Kişiye özel olarak planlanan tedaviler implant fiyatları üzerinde belirleyici rol oynar.

İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Kaybedilen dişlerin sağlıklı bir şekilde yeniden kazanılması, çiğneme sistemlerinin fonksiyonlarını doğru bir şekilde yapabilmesi için önemlidir. Eksilen dişin çevresindeki dişlerin, boşluğa kayarak şekil bozukluklarının engellenmesine katkı veren tedaviyle, yine boşluk sonrası yaşanan kemik kayıpları da önlenir.

İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

İmplant tedavisi iki farklı aşamadan oluşur. Bunlar;

 • Cerrahi uygulamalar ve
 • Üst yapının tamamlanması aşamalarıdır.

1 diş için implantın yerleştirilmesi maksimum 30 dakika sürer. Bu aşamanın sonunda oluşan kökün üstüne geçici olarak kuron yerleştirilir. Kişiye özel olarak belirlenecek bekleme süresi 1 ile 3 ay arasında değişiklik gösterir. Bu sürenin sonunda geçici kuron çıkarılır ve kalıcı kuron takılarak tedavi sonlandırılır.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant uygulamaları günümüzde son derece basit ve ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Tedavi süresi tamamen hastanın ağız yapısı, ihtiyaçlar ve uygulamalar sonrasında alınan yanıtlara göre değişiklik gösterir. Kemik yetersizliği yaşanan hastalarda tedavi süresi uzayabilir. Kadıköy implant uygulamalarında işlem süresinden ziyade kişiye özel ve uzun süre sorunsuz kullanılacak kriterlere uygun planlama yapılmasına öncelik verilir.

Vücudun İmplantı Kabul Etmeme Riski Var mıdır?

İmplant tedavisinin ve tedavide kullanılan malzemelerin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamanın alerjik reaksiyon riski de bulunmamaktadır. Vücudun implantı kabul etmeme riski olmamakla birlikte tedavi planının kişiye özel olarak yapılması son derece önemlidir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Belli durumlar dışında implant diş tedavisi tüm yetişkinler için uygundur. Gerekli kontrollerin ve ağız yapısının incelenmesinin ardından risk değerlendirilmesi hekimlerimiz tarafından yapılır.

 • İyileşmeyi geciktirecek diyabetli hastalar
 • Kronik kardiyovasküler hastalar
 • Hamileler
 • Kemik gelişimi henüz tamamlanmamış gençler
 • Alkol veya madde bağımlıları
 • Yüksek tansiyon hastaları
 • İmmum sistem baskılayıcı ilaç kullananlar
 • Baş ve boyun bölgesi yüksek dozda radyoterapiye maruz kalmış kişiler implant uygulaması için riskli grupta sayılabilir.

Bu hastalarda uygulama süreci başarısızlıkla sonuçlanabilir. Durumun ciddiyeti ve aciliyetine göre tedavinin uygulanıp uygulanamayacağına diş hekimlerimiz karar verecektir.

İmplant Tedavi Ücretleri Pahalı mı?

Yapılan yatırımın karşılığını verecek kalitede olan implant fiyatları bir dizi karmaşık ve uzun soluklu işlemin sonucunda belirlenir. Uygulamanın sonunda harcanan miktar ve hizmet süreci değerlendirildiğinde tedavinin sunduğu konforun maliyetin çok üzerinde olduğu kanıtlanmıştır.

İlk Muayenenin Amacı ve Önemi Nedir?

İlk muayenenin başarısı uzun soluklu tedavi sürecinin kişiye özel, beklenti ve ihtiyaçlara uygun olarak planlanabilmesi için son derece önemlidir. Sistemik sağlık durumunun öğrenilmesinin ardından ağız içi muayeneye geçilir. İlgili alanda;

 • Panoramik radyografi veya
 • Üç boyutlu tomografi kullanılarak modelleme yapılır.

Hastanın ağzının implant için uygun olup olmadığı ve hangi işlemlerin uygulanması gerektiğine bu aşamada karar verilir. Tedavi öncesinde yapılan görüntülemeler sayesinde uygulamanın başarısı en üst seviyeye çekilmektedir.

Tedavi Boyunca Ağrı Olur mu?

Lokal anestezi eşliğinde tamamlanacak cerrahi işlemler boyunca ağrı hissedilmez. Gelişen teknolojiler yardımıyla gerçekleştirilen lazer uygulamasının ardından şişlik ve ağrı minimum seviyededir. Uygulamanın ardından hekim tarafından tavsiye edilen ağrı kesiciler yardımıyla günlük hayat konforlu bir şekilde devam ettirilir. Çok geniş bir bölgeyi ilgilendirmeyen operasyonların ardından işe gidilebilir ve aktivitelere katılım sağlanabilir.

İmplantın Ömrü Nedir?

Hastanın kişisel bakımına gösterdiği özen implantın ömrünü belirler. Diş implantları olan hastaların düzenli olarak 6 ayda bir hekimlerine görünmeleri ve diş temizliği yaptırmaları tavsiye edilir. Olası sorunlarda erken müdahale ihtimalinin göz ardı edilmemesi ve rutin kontrollerin aksatılmaması son derece önemlidir.

İmplant Sonrası Kalıcı Diş Ne Zaman Takılır?

İmplant uygulamalarında kemik dokusunda tam iyileşmenin gerçekleşmesi istenir. Hastanın yaşından uygulama alanının büyüklüğüne, kemik dokusunun kalitesinden pek çok farklı faktöre bağlı olarak iyileşme süresi değişiklik gösterir.

 • İmplant takılan alanda kemikle beklenen kaynaşma 12 haftaya kadar uzayabilir.

Kemiğin olgunlaşmasıyla iyileşme tamamlanacak ve bu aşamadan sonra implant üzerine diş takılacaktır. Geçici protezle kaynaşma sağlandıktan sonra kalıcı protez uygulanacağı için hastalar bekleme sürecini konforlu bir şekilde tamamlar.

 • Protez dişin takılmasıyla birlikte çiğneme işlevinin başlayacak olması sebebiyle bekleme süresinin doğru ayarlanması işlemin başarısını doğrudan etkileyen en önemli ayrıntıdır.

Kaynaşma sürecinde kullanılan yardımcılar tedavi süresinin daha kolay geçmesine yardımcıdır. Uygulama boyunca ve sonrasında uzun ömürlü bir kullanım için diş hekiminin tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır.

İmplant Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bakırköy implant işlemleri sonrasında talimatlara uyulması halinde iyileşme dönemi rahatlıkla atlatılabilir. İyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyecek davranış ve alışkanlıklardan kaçınılmalıdır. Tam iyileşmenin ardından da ağız ve diş hijyenine gereken özen bir ömür boyu sürdürülmelidir. Uygulama süresinde ciddi ağrı, şişlik ve ateş oluşması halinde vakit kaybetmeden hekimin aranması gerekir.

İyileşme Sürecinde Tedavi Gören Hastalara Tavsiyeler Nelerdir?

Lokal anestezinin etkisi geçene kadar soğuk ve asitli içecekler tüketilmemelidir. Dil veya parmak ucuyla uygulama bölgesine baskı uygulanmamalı, işlemi takip eden 48 saat boyunca ağır iş ve sportif egzersizlerden kaçınılmalıdır.

 • Tedavinin yapıldığı alanda şişme ya da morarma görülmesi son derece doğaldır.
 • Her iki durumda kısa süre içinde doğal yollarla kendiliğinden geçecektir.

Cerrahi uygulamanın ardından hekim tarafından önerilen basit ağrı kesiciler kullanılabilir. Bölgede yaşanan tahribatın ardından verilen antibiyotik türü ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır.

İşlemin Ardından Beslenme Planı Nasıl Yapılmalıdır?

Operasyonun ardından çok sıcak ve çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Yumuşak ve besleyici gıdalar tüketilerek öğünler aksatılmadan vücut ihtiyaçları karşılanabilir. Yaranın tam olarak iyileşmesinin ardından herhangi bir yiyecek içecek kısıtlaması kalmaz.

İmplant uygulamasının yapıldığı gün; et suyu, yoğurt, meyve ve sebze püreleri, puding, peynir ve dondurma tüketilebilir.

İşlemin üstünden 15 gün geçtikten sonra; omlet, ızgara balık, didilmiş tavuk, makarna, buharda pişirilmiş sebze ve çeşitli meyveler tüketilebilir.

İmplant Sonrası Ağız Bakımı Nasıl Yapılır? Hijyen Nasıl Sağlanır?

Başarılı bir sonuç için ağız ve diş sağlığına gereken önem gösterilmelidir. Ameliyat bölgesi ilk birkaç gün fırçalanmasa da rutin diş fırçalama işlemi devam ettirilmelidir. Doğal ağız gargaraları bu dönemde iyileşmeye olumlu katkı sağlar.

 • Yara bölgesi iyileşene kadar sigara içilmemesi tavsiye edilir.

Diş fırçası ve macun yardımıyla yapılan ağız ve diş bakımının diş ipi ve ara yüz fırçalarla desteklenmesi önerilir. Gargara kullanımı yetersiz fırçalamaya karşı oluşan bakterilerin miktarını önemli ölçüde azaltır.

İmplant Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız hijyeni ve implant sonrası ağız bakımı önemli bir konudur. Normal dişler için yaşanan tüm sağlık sorunları implant dişlerde de yaşanabilir. Şişlik ve kızarıklık ardından başlayacak kanamalarda kemik kaybı ortaya çıkabilir. Çürüğe bağlı diş sorunları sağlıklı dişlerin de zarar görmesine neden olabilir.

En az tedavi süresi kadar tedavi sonrasında da yeterli ve düzenli bir şekilde ağız bakımı yapılmalı, hijyen şartları korunmalıdır. İmplant bölgesinin hassas hareketlerle kontrollü bir şekilde temizlenmesi önerilir.

İmplant Diş Ağız Kokusu Yapar mı?

Normal şartlar altında implant uygulamasının ardından ağızda koku beklenmez.

 • Oksitlenme yapmayan ve
 • İnsan vücuduyla uyumlu implant malzemeleri koku oluşturmaz.

Uygulama ve tedavinin tamamlanmasının ardından oluşacak ağız kokusunun sebepleri arasında; implant ve diş eti uyumunun gerektiği gibi yapılmaması, protez malzemelerinin doğru şekilde temizlenmemesi, bölgede bakteri üretimini ya da tutulumunu kolaylaştıracak nedenlerin oluşması ihtimalleri sayılabilir.

İmplant Ağrı Yapar mı?

İşlemin uzunluğu ve içeriği hastaların ağrı hissetmesine neden olabilir. Ameliyatın zorluğu, implant sayısı ve hekim tarafından gerekli görülen ilave prosedürler, hastaların algısında farklı bir beklenti yaratabilir.

 • Diş hekimi kaygısı olan veya dişçi koltuğuna oturma korkusu taşıyan hastalar için sedasyon diş hekimliği tavsiye edilir.

İyileşme sürecinde ağrı ve acının azaltılması için kişinin kendine özen göstermesi ve dinlenmek için gerekli zamanı ayırması tavsiye edilir.

İmplant Diş Düşer mi?

Yerleştirildiklerinde gevşek hissedilen implantlar zaman içinde kemikle uyum içine geçer. İyileşme döneminden sonra da gevşek olan implantlarda düşme riski vardır. Düşme ihtimali oluşturan riskler arasında;

 • Enfeksiyon
 • Diş eti hastalıkları
 • Kemikleri iyileşmeden yerleştirme yapılması
 • Kalitesiz ürün tercihi
 • İmplantın herhangi bir bölümünde gevşeme
 • Yetersiz kemik yoğunluğu veya
 • Hatalı yerleşim sayılabilir.

Düşmüş implantın en doğru tedavisi hekimin önereceği yolun izlenmesidir. Nadiren hareket eden implant yerine yerleştirilse de bu süreçte de belli bir iyileşme periyodu uygulamaya konmalıdır.

İmplant Uygulaması Öncesi Diş Çekimi Gerekli mi?

Çürüyen dişin kurtarılamaması halinde çekilmesi ve ardından boş bölgeye implant tedavisi uygulanması önerilir. Gelişen teknolojilerden yardım alan diş hekimliği alanında da uzman ekiplerimiz en güncel yöntemleri uygulamaya alır.

“Immediant Implant” adı verilen yöntemle çekilen dişin bulunduğu boşluğa hemen implant uygulanabilir. Dişin kendi kökünden destek alınan yöntemde hastanın bekleme süresi ortadan kalkar.

Günümüzde uygulanan yeni nesil teknolojiler sayesinde kurtarılamayan dişler için ortalama 3-4 haftalık süreç içinde dişin işlevini görecek, doğal görünüme sahip implantlar kullanılabilir.

Önceden kaybedilmiş dişlerden kalan boşluklara implant tedavisi uygulanırken farklı çözüm yolları denemek gerekebilir. Alanında uzman diş hekimleriyle verdiğimiz Kadıköy implant hizmetleri ile siz de istediğiniz estetik gülüşe sahip olabilirsiniz.

İmplant Markası Olarak Hangisi Seçilmeli?

AR-GE çalışmalarına devam eden, başarısı kanıtlanmış, teknik destek sorunu yaşatmayan, yeterli seçeneği sunan markalar sektörde bilinmektedir. Bakırköy ve Kadıköy’de sunduğumuz kaliteli ve sağlık odaklı tedaviler sayesinde kişiye özel çözümler en uygun maliyetlerle önerilir.

 • Konusunda uzman hekim kadrolarımız tüm branşlarda kesintisiz hizmet verir.

Tüm tedavilerde olduğu gibi implant tedavisinde de kaliteli ve sertifikalı ürünler kullanırız. Diş tedavisi korkusu taşıyan hastalarımız için sunduğumuz sağlıklı çözümler ağrısız hizmetlerle başarıyla sonuçlanır.

İmplant Uygulamasıyla Doğal Bir Görünüm Kazanmak Mümkün mü?

Hekimler tarafından önerilen konu başlıklarına hassasiyet göstermek koşuluyla implant eşliğinde doğal bir görünüm sağlanabilir. Görünen ön bölgelerdeki implantlarda kusursuz bir gülüş için porselen diş tercih edilmelidir. Gıdaların çiğnendiği azı dişlerdeyse titanyum malzeme kullanılmalıdır.

Cerrahi Rehber Kullanımının Avantajları Nelerdir?

“Dijital Cerrahi Rehber” kullanımı implantların en doğru konumda yerleşmesine yardımcıdır. Uygulama öncesinde 3 boyutlu röntgen yardımıyla implantlar dijital ortamda büyük bir titizlikle olması gerektiği şekilde yerleştirilir. Operasyon güvenliği ve garantili bir sonuç için yardım alınan yöntemle tedavinin süresi kısaltılırken başarı oranı da yükseltilir.

Sağlıklı Bir Gülümseme İçin İmplant Gerekli mi?

Kaliteli bir iletişim ve sosyalleşme için sağlıklı bir gülümseme istenir. Dişler, başka birinin yüzüne bakarken en önce gördüğümüz şeydir. Diş kayıplarının yaşandığı durumlarda önerilen en kalıcı ve güvenli tedavi yöntemi implanttır.

 • Adayın implant için engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunu olmaması halinde yaş, tek başına önemli bir faktör değildir.

Diş sağlığını etkileyen farklı sebepler olduğu bilinmelidir. Diğer diş değiştirme ve yenileme seçeneklerinde olduğu gibi implant tedavisi de özenli bir bakım gerektirir.

İmplant Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

Asılsız nedenlerle implant tedavisine ihtiyaç duyup da yaptıramayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Kendini sürekli olarak geliştirerek güncelleyen tedavi hakkında yanlış bilinen gerçekler arasında;

 • Tedavinin çok pahalı olduğu
 • Tedavinin çok uzun sürdüğü
 • İmplantın yapay bir görünüm verdiği
 • Sürecin çok ağrılı olduğu
 • Kemik erimesi olanların implant yaptıramayacağı bilgisi sayılabilir.

Diş kaybı yaşayarak implant tedavisine ihtiyaç duyanların bizi ziyaret ederek en doğru bilgiye ilk ağızdan ulaşması yaşanan kafa karışıklıklarının giderilmesini sağlayacaktır.

Neden Işık Diş?

Farklı ihtiyaçlar için Kadıköy ve Bakırköy’de sunduğumuz kaliteli hizmetlerimiz, anlaşmalı kurumlarla desteklenir. İmplant uygulamalarında başarı oranımız %100 seviyelerindedir. Erken alınacak önlemler ve koruyucu müdahalelerle ömür boyu sorunsuz bir gülümseme hayatınıza eşlik edecektir.

Daha estetik ve sıcak bir gülüş için diş beyazlatma veya kaybettiğiniz dişler için implant fiyatları hakkında bilgi alabilir, gelişen teknolojileri yakından takip eden merkezlerimizde ağrısız tedavi olabilirsiniz.

Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki iki şubeyle yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan ekiplerimiz, profesyonel ve güvenilir hizmet anlayışıyla sağlık ve kozmetik ihtiyacının kusursuz olarak karşılanması için çalışır.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu