İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Geçici Olarak Kapatma Nedir?

246
İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Geçici Olarak Kapatma Nedir?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır bu soruya yanıt arayacağız. İnstagram elimizdeki telefondan, bilgisayardan, tabletten kolaylıkla erişim sağlayabildiğimiz , çevremizdeki insanlardan anında haberdar olabildiğimiz, içimizden geldiğince gönderi paylaşıp insanlarla iletişim kurabildiğimiz bir sosyal mecra.
Instagram kullanımı günlük hayatın içinde bir mola , eğlence alanı olabildiği gibi bazen uçsuz derinliğinde kendimizi kaybettiğimiz bir alan. Kendimizi bu durumda kurtarabilmek için bazen kullanmayı artık bırakmak isteyebiliriz. Bizler de bu durumda sizlere instagram Hesabı Nasıl Kapatılır göstermek için buradayız

Neden Instagram Hesabımızı Kapatma İhtiyacı Duyarız? instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

  • Kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor olmasına rağmen hesaplarını dondurup instagram kullanmaktan vezgeçenler de bir o kadar çok. Peki neden hesabımızı kapatma ihtiyacı duyuyoruz? instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?
  • Sosyal medyanın güvenli bir yer olmadığını düşünüyorsanız
  • Kullanmaya başladığınızda saatlerinizi alıyorsa
  • Günlük aktivitelerinizi engelliyorsa
  • Sizi mutsuz hissettiriyorsa
  • Sizin için olumsuz haberlerle doluysa
  • Takip ettiğiniz sayfalara çok fazla özeniyor ve bu durum sizi yetersiz hissettiriyorsa
  • Sadece bir süre kendi içinize kapanma ihtiyacı duyuyorsanız sosyal medyadan kaçmak, bir süre uzaklaşmak , hesaplarınızı kapatmak isteyebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Bazen bunalıp tüm sosyal mecralardan uzaklaşmak isteyebilir ve hesaplarınızı kapatma ihtiyacı duyabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda bu duruma pişman olup geri dönmek de isteyebilirsiniz. Yeniden dönmeye karar verdiğinizde tüm içeriklerinizin, bilgilerinizin yok olması sizleri üzebilir. Böyle bir durum yaşamamak için geçici olarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu şekilde hesabınızdaki hiçbir şey yok olup gitmez aksine sizin için bıraktığınız yerde bekliyor olur.
Geçici dondurma ile hesabınızı kapattığınız zaman Instagram tüm bilgilerinizi arşivleyip saklar. Ama bu bilgilerinize, siz hesabınızı yeniden aktif etmediğiniz sürece kimse tarafından erişim sağlanamaz. Gelin birlikte bu işlem nasıl oluyor bir bakalım.


1) Öncelikle hesabınızda oturum açın.
2) Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizi açın ve fotoğrafınızın yanında yer alan "profili düzenle" sekmesine girin.
3) Sayfanın en altına inin. En alt sağ köşede "hesabımı geçici olarak dondur" ifadesi yer almaktadır. Üzerine tıklayın.
4) Hesabınızın dondurma sebebinizi işaretleyin.
5) Son olarak şifrenizi yeniden girin.
Bu adımlardan sonra hesabınızı geçici olarak dondurmuş olacaksınız.

Dondurulan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram giriş ekranınıza en son kullandığınız kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu