Instagram link Nasıl Eklenir? Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır? 2022

3017
Instagram link Nasıl Eklenir? Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır? 2022

Instagram link ekleme, İnstagram’ın büyük kitlesinin, büyük pastasından, tüm kullanıcılar ve iş yerleri, ivedi bir şekilde pay almak istiyor.  Bununla birlikte, 10bin takipçi eşiğini geçen kullanıcılar artık instagram link ekleme işlemine hak kazanıyorlar.. Kimi, instagram hikayelerde link paylaşabileceğini biliyor. Ama birçok insan bunu nasıl ve ne şekilde yapabileceğini  hakkında detaylı bir bilgiye sahip değiller veya verimli kullanım yollarını bilmiyor.

Instagram link ekleme konusu, diğer sosyal ağ platformlarına göre çok farklı bir şekilde işliyor.  Çünkü, instagram paylaşımlarımızın altına yazdığımız  metin ve yazılara link eklenemiyor. Instagram yönetimi bu özelliği insanlardan mahrum bırakıyor. Instagram’da link eklenebilen alan çok az olduğu için  instagram hikayelere link nasıl eklenir?  sorusunu daha fazla arattırıyoruz arama motorlarında.

Bu yazıda, instagram hikayelere link ekleme konusunu detaylı ve resimli şekilde ele alacağız.

Instagram Hikayeye Link Nasıl Eklenir? 2022

instagram-link-ekleme

instagram-link-ekleme

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir? Story ye Nasıl Link Eklenir?

Instagram takipçileri için belli başlı bir sayfaya ait linki paylaşmak ve bu şekilde takipçilerinin kolayca o linke ulaşmasını sağlamak isteyen kişilerin pek çoğu bunu yapamamaktadır. Bu durumu daha net bir şekilde örnekle açıklamak gerekir ise; hali hazırda belli bir sayıda takipçiye ulaşmış olan bir kişi ya da sayfa aynı performansı Youtube kanalında ya da daha başka bir sitede göstermek istemektedir. Bunun için ise hikayesine söz gelimi “Daha fazla paylaşım için aşağıdaki oka tıklayarak Youtube kanalıma da abone olun” yazmaktadır. Ancak pek çok kişinin yaptığı gibi hikayesine bahsi geçen o oku ve dolayısıyla da linki ekleyememektedir.

Peki binlerce kişinin yaşadığı bu durumun sebebi nedir? İnstagram hikayesine link ekleyerek takipçileri daha hızlı bir şekilde başka sitelere yönlendirme işlemi nasıl hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir?

Bildiğiniz üzere kullanmakta olduğumuz bireysel hesaplar son derece kolay bir şekilde işletme hesabına çevrilmektedir. Bahsi geçen bu link ekleme işlemi ise yalnızca işletme hesaplarında bir özellik olmaktadır. Bu sebepten dolayı eğer bir işletme hesabına sahip değilseniz bu işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır. İşletme hesabına sahip olduğunuzda ise hesabınızın 10 k takipçiye sahip olması gerekmektedir.

  • Hikayenizi yukarı doğru kaydırın.
  • Ardından “Bağlantı” – “Link” eklenebilecek bölüm gözükecektir.
  • Belirttiğimiz gibi bu özellik sizde aktifse görünecektir aksinde görünmez.

Instagram Kaydırmalı Link Nasıl Yapılır?

Instagram link ne demek?
Instagram profil url adresi bir sosyal medya’da Twitter, Facebook, WhatsApp, Skype ya da diğer sosyal medyada instagram adresinizi tanıtmak kullanıcı, takipçi artırmak ya da herhangi bir başka kullanıcıya bu link adresi sayesinde paylaşım yapmak veya instagram şikayetlerinde bu instagram link adresi kullanılıyor.

Instagram hikayeye yukarı kaydırmalı link verebilmek için belirli kurallar bulunur.

Instagram herkezin hikaye yayınlamasına izin verirken “daha fazlasını gör” linki ya da yukarı kaydırmalı link için her hesap sahibine izin vermemektedir. Yayınladığınız hikayeye bağlantı vermek için instagram tarafından belirlenen özel durumlara ve kurallara uygun bir hesabınızın olması gerekiyor.

Hesabınız işletme hesabı olmak zorundadır. Hesabınızı alternatifler bölümünden İşletme Profiline Geç butonuna tıklayarak işletme hesabı yapabilirsiniz. Facebook sayfanızı instagram profiliniz ile senkronizasyon ettiğinizde işletme hesabınız onaylanmış olacaktır.
Hesabınızın onaylı bir hesap olması gerekmektedir. Korkmayın onaylı hesaptan kastımız mavi tikli hesap değil. Telefon ve mail onayından geçmiş bir hesap olmanız yeterli bunun için. Ayrıca iki aşamalı doğrulamayı da aktif etmeniz gerekiyor.
Son olarak en karmaşık ve zor olan kısma geldik. Hesabınızda hikaye yayınlamak için sizi takip eden en az 10,000 takipçi olması gerekiyor. Takiçi satın alarak 10k takipçi şartını sağlayabilirsiniz ama bizim önerimiz organik yollarla takipçi sayınızı artırmanız. Takipçi satın almanız durumunda ilerde hesabınıza mavi tik almak dilerseniz sorunla karşılaşabilirsiniz. Hesabınızı bu adım içinde uygun hale getirdiyseniz artık hikayenize bağlantı vermek için tüm kuralları başarı ile geçmişsiniz demektir.
Fakat hesabınız instagram tarafından belirlenen bu kurallara uygun değil ise maalesef hikayelerinize bağlantı ekleyemez, daha fazlasını görmek için yukarı kaydırmalı link veremezsiniz.

Bu yazının ardından, İphone Cihazlarda Ram Temizliği Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızında işinize yarayabileceğini düşündük!

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu