İzmir, İstanbul’da Rfid teknolojisinin Yeri

156
İzmir, İstanbul’da Rfid teknolojisinin Yeri

Rfid teknolojisinin tüm dünyada gelişmesi ile birlikte Türkiyede de kendisine kullanım alanı bulmuştur. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa ve İzmir ‘de rfid etiketlerin kullanılmaya başlaması ile zaman ve maliyet açısından kullanım kolaylığı sağlamıştır.

Rfid teknolojisi kullanım alanları

Hızlı Geçiş Sistemlerinde,

– Tekstil sektöründe,

– Takı takip sisteminde,

– Hastanelerde hasta takibinde,

– Hayvanların takibinde,

– Havaalanlarında bagaj takibinde,

– Otomotiv sektöründe

– Otopark sistemlerinde,

– Personel giriş ve çıkışlarında,

– Varlık takibinde,

– Depo yönetim sisteminde,

– Kütüphanede kitap takibinde,

– Lojistik sektöründe,

– İlaç takibinde,

– Toplu taşıma sistemlerinde kullanılmaktadır.

 

HGS sisteminde RFID Kullanımı

 

RFID teknolojisinin Türkiye’de kullanıma başlaması ile birlikte otoyollarda yer alan HGS sistemlerinde de yer almıştır. RFID İstanbul’daki köprü geçiş sistemlerinde araçların durmaksızın geçiş işlemini gerçekleştirmektedir. RFID İzmir’de ise otobanlarda yer alan HGS gişelerin de araçların hızlı bir biçimde zaman kaybetmeden geçmesine olanak sağlamaktadır. Araçların camlarında bulunan etiketler sayesinde bu işlem gerçekleşir.

Havaalanlarında RFID kullanımı

Havaalanlarında rfid okuyucu ve rfid etiketler sayesinde yolcuların zaman sorun yaşamadan işlemlerini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır. RFID İstanbul’da ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilde kullanılmaya başlanmıştır. Yolcular rfid teknolojisinin gelişmesiyle işlemlerini kolay ve hızlı bir biçimde yapabilmektedir.

 

Toplu Taşımada RFID kullanımı

 

Toplu taşımada rfid okuyucular yerleştirilerek yolcuların temassız kartlar vasıtasıyla geçiş işlemini gerçekleştirmektedir. Rfid İzmirde, otobüs, metro, tramvay, vapur gibi toplu taşıma sistemlerinde kendisine kullanım alanları bulmuştur.

 

Mağaza Yönetiminde RFID Kullanımı

 

Mağazada yönetiminde müşterilerin soyunma kabinlerinde birkaç ürünün değiştirmek yerine rfid akıllı aynalar vasıtasıyla müşterilerin seçmiş olduğu ürünleri, en çok beğendiği kumaşları ve renkleri ayrıca hangi ürünleri almaya karar vermesini bu sayede bilgi sunar.

Otomotiv sektöründe RFID kullanımı

Hızlı gelişen rfid teknolojisi otomotiv sektöründe de kullanılmaktadır. Üretilen araçların takibi, kontrolü, ekipman ve personel takibi için rfid teknolojisi büyük kolaylık sağlamıştır. Rfid İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerdeki otomotiv sektöründe de kullanılmaya başlamasıyla birlikte müşteri ve işletmeler açısından öneme sahiplerdir.

 

 

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları - Kamp ve Dağcılık Malzemeleri

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer