Jingle nedir?

264
Jingle nedir?

Jingle nedir?  Halk dilinde Cingıl veya Reklam Müziği olarakta bilinir. Reklamınızı sadece görsel olarak tasarlamanız yanlış olacaktır. Günümüz dünyasında Televizyon ve Radyolarda yayınlanan reklam çalışmalarının çok büyük bir bölümü müzik ile desteklenmiştir.

Jingle radyo ve Tv sektöründe kısa ve akılda kalan bir müzikli melodi olarakta tanımlanabilir Reklam ve ticari amaçlı olabilir. Reklam jingılları genellikle bir ürünü veya markayı tanıtmak ve marka imajı oluşturmak ve akılda kalıcılığı artırmak için kullanılır sloganların kullanımı ön planda olur. Cingıllarda uygun sözler, slogan, müzik ve şarkılar yer alır. Cingılsız reklam yayınları yapan bazı amatör radyo kanalları da vardır. Profesyonellikten uzak sade ve verimsiz olarak tanımlayabiliriz bu reklamları. Hem reklam jinglı hem radyo jingle tanıtım açısından çok önemlidir. Tanıtım, karizma ve etiket olarak özelikle radyolar için olmazsa olmazdır.

Yanı sıra cingıl kullanımı radyo sunucuları, Dj’ler tarafındanda kullanılır.

Radyo DJ’lerinin bir kitle edinebilmeleri ve sunumlarını daha profesyonel bir şekilde tamamlayabilmeleri için karizmatik bir Dj jingle kullanmaları gerekmektedir. Dj jingle Dj’in tarzını yansıtmalıdır ve profesyonel olmalıdır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

Sponsorlar Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu