Kafatası şekil bozukluğu nedir?

121
Kafatası şekil bozukluğu nedir?

Kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, doğumda kafatası kemiklerinin “yumuşaklığı” nedeniyle yenidoğanlarda çok yaygındır.

Hamilelik ve doğum sırasında uterusta oluşan baskılardan veya bebeğin uyku sırasında düzenli olarak tek bir pozisyonda yerleştirilmesinden kaynaklanabilir. İkincisi düz kafa sendromuna (“pozisyonel plajiyosefali” olarak da adlandırılır) yol açar.

 

Şiddetli kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi, doktor çocuğun ilk yaşına kadar giyilmesi için kraniyal ortez (“kask”) reçete edebilecektir.

Ancak çoğu vaka, uyku alışkanlıklarındaki basit değişiklikler ve birkaç özel egzersizle çözülür.

Kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetrisi olan çocukların takibinde 3D tarama, 3D değerlendirme yapılmalıdır.

Bebek kask tedavisi süreci, bebeğe özel yapım, 3D baskı ile üretilen, bebek kafa şekil bozukluğu kask tedavi yöntemidir. Brakisefali, skafosefali, plajiosefali (yamuk kafa) gibi bebeklerde kafatası şekil bozukluğu ve yüz asimetri tedavisinde tedavi seçeneği sunar.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer