Koronavirüs ve Sağlık Haberleri

436
Koronavirüs ve Sağlık Haberleri

2019’ların sonu ve 2020’lerin başında dünyada yaşayış şeklini bile değiştiren (Covid 19) koronavirüs ve Grip, bulaşma yolları ve rahatsızlık belirtileri açısından birbirine benzer ancak grip virüsünün öldürücülüğü kovid-19 ile karşılaştırıldığında daha düşüktür. Bunun başlıca nedenleri gribe karşı oluşan bağışıklığımız, grip tedavisinde müessir antiviral devaların olması ve gripte akciğer tutulumunun daha azca olmasıdır. Koronavirüse bağlı ölümde yaş ve eşlik eden diğer esenlik sorunları önemlidir. örneğin, 80 yaşın üzerindeki hastalarda ölüm nispetı ortalama yüzde 15 iken 6 yaşın altındaki çocuk hastalarda ölüm kaydedilmemiştir.

Birleşmiş milletler’e bağlı dünya sıhhat örgütü de koronavirüsü ‘pandemi’ olarak sınıflandırmıştır. Pandemi, bir kıta, hatta bütün dünya yüzeyi benzer biçimde çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini yayınlayan istila hastalıklara verilen genel isimdir.

Genel Cerrahi, Bebek ve Çocuk, Kadın Hastalıkları, Spor & Egzersiz, Koronavirüs haberleri gibi birçok kategoride haber ve makalelere yer veren saglik.news isimli site sağlık haber denildiğinde akla gelen ilk sitelerden olma yolunda hızlı yükselişine devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu