Koronavirüs ve Sağlık Haberleri

242
Koronavirüs ve Sağlık Haberleri

2019’ların sonu ve 2020’lerin başında dünyada yaşayış şeklini bile değiştiren (Covid 19) koronavirüs ve Grip, bulaşma yolları ve rahatsızlık belirtileri açısından birbirine benzer ancak grip virüsünün öldürücülüğü kovid-19 ile karşılaştırıldığında daha düşüktür. Bunun başlıca nedenleri gribe karşı oluşan bağışıklığımız, grip tedavisinde müessir antiviral devaların olması ve gripte akciğer tutulumunun daha azca olmasıdır. Koronavirüse bağlı ölümde yaş ve eşlik eden diğer esenlik sorunları önemlidir. örneğin, 80 yaşın üzerindeki hastalarda ölüm nispetı ortalama yüzde 15 iken 6 yaşın altındaki çocuk hastalarda ölüm kaydedilmemiştir.

Birleşmiş milletler’e bağlı dünya sıhhat örgütü de koronavirüsü ‘pandemi’ olarak sınıflandırmıştır. Pandemi, bir kıta, hatta bütün dünya yüzeyi benzer biçimde çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini yayınlayan istila hastalıklara verilen genel isimdir.

Genel Cerrahi, Bebek ve Çocuk, Kadın Hastalıkları, Spor & Egzersiz, Koronavirüs haberleri gibi birçok kategoride haber ve makalelere yer veren saglik.news isimli site sağlık haber denildiğinde akla gelen ilk sitelerden olma yolunda hızlı yükselişine devam ediyor.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer