Malatya’da Oto Kiralama Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

380
Malatya’da Oto Kiralama Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

Malatya’da ikamet ediyorsunuz, yada Malatya’nın eşsiz güzelliğini görmek için geziye geldiniz. Otomobiliniz olsun ya da olmasın kimi zaman araç kiralamanız gerekebilir. Araç kiralama işlemi daha öncesinden hiç kiralama yapmamış kişilerin gözünü korkutabilir.
Fakat bu işlem sanılanın tam tersine bir hayli kolaydır. Araç kiralamak isteyen kişilerin bir rent a car firmasına gitmeden önce bilmesi gerekli olan bazı püf noktalar mevcuttur. Araba kiralama koşullarını biliyor olmadan tatil planı yapmak, kimi zaman üzücü sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple Malatya oto kiralama hizmeti almadan önce kiralama koşullarını biliyor olmanız gerekir. Sizler için otomobil kiralamanın püf noktalarını yazımızda anlattık.

Malatya Araç Kiralama yapmak için gerelen şartlar;

 • Ek sürücü
  Kiralanan herhangi bir otomobilin birden çok kişi tarafından kullanılabilmektedir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde muhakkak bildirilmesi ve kiralama kontratına işlenmesi gerekiyor. Bu kontratla ek sürücü de kasko sigortası kapsamına girmiş olur.
 • Yaş sınırına dikkat
  Otomobil kiralamak için sürücü yaşınızın 21 olması gerekiyor. Sigorta koşulları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşınızı doldurmanız geekmektedir. Orta ve üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırı oluşturur. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olma koşulu aranır.
 • Ehliyet süresi
  Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az iki senelik ehliyete sahip olmalılar. Fakat lüks ya da büyük araçlar için bu süre üç senedir.
 • Kilometre sınırı
  Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilmektedir. Belirtilen kilometrenin aşılması durumunda 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanmaktadır. Ancak ilk anlaşmada ‘sınırsız’ olarak belirlenen ve üzerine anlaşılan araçlarda herhangi bir kilometre sınırlaması yoktur.
 • Ödeme metotları
  Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını veya bir bölümünü; kredi kartı, banka havalesi ya da Paypall ile ödemelisiniz. Tüm ödeme araçlarında kredi kartı ve ehliyetinizi aracı teslim ederken yanınızda bulundurun.
 • Depozit/Provizyon
  Kiraladığınız otomobilin kullanmış olduğunuz süre içerisinde meydana gelebilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor. Söz konusu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanmaktadır. Bu uygulama kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır fakat harcama olarak ekstrenize yansıtılmaz. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı şartlar aranmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini kaybeder. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan şahışlar dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır.
 • Kasko/Sigorta için bazı önemli şartlar gerekir
  Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı şartlar aranmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini kaybeder. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu