Mimar Nedir, Görevleri Nelerdir?

369
Mimar Nedir, Görevleri Nelerdir?

Mimar, günümüzde tercih edilen meslek dallarından biridir. Görev tanımı fazlaca geniş olan mimarlık, çoğunlukla araştırılmaktadır. Birçoğu mimarların rolü nedir? Şeklinde inceleme yapmaktadır. Görev alanları fazlaca geniş olan mimarların, bu anlamda emek harcama alanları da geniştir. Mimarların görevleri, ne iş icra ettikleri ve mimar olmak için ne yapmak icap ettiğini detaylarıyla derledik.

Yeni bina tasarımları tasarlayan, restore eden ve geliştiren kişilere mimar denir. Yapı detaylarına ve inşaat sektörüne odaklanan mimarinin önemi her geçen yıl artıyor. Mimarın görevi, eski binaların restorasyonundan yeni yolların ve köprülerin inşasına kadar çok geniştir.

Mimarların rolü nedir? Mimarların çok çeşitli görevleri vardır. Bu mesleği icra eden kişiler kamu veya özel sektörde görevlerini ifa edebilirler. Görev sorumlulukları belirli standartlara göre sıralanmıştır:

  • Yeni projeler ve inşaat proje teklifleri hazırlamak,
  • Çizim detaylarını elle veya bilgisayar programları kullanarak sunumlar hazırlamak. , ihalelere katılmak,
  • Binaların inşası sırasında kullanılacak malzemelerin kalitesinden sorumlu olmak,
  • Projeleri doğrulamak, düzeltmek ve tamamlanıncaya kadar yönlendirmek,
  • Projelerin çevresel etkilere uygun olup olmadığını doğrulamak,
  • Fizibilite konusunda profesyonellerle konuşmak
  • İnşaat projeleri,İnşaat projesiyle yakından ilgilenen mühendisler, mimari teknologlar ve inşaat yöneticileri ile bir ekip olarak çalışır.

Silivri mimar arayışı içinde iseniz silivri mimarlık bürosu web sitemizi ziyaret edebilir projelere göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu