Palamutbükü’ne Nasıl Gidilir?

863
Palamutbükü’ne Nasıl Gidilir?

Bir doğa harikası Muğla Palamutbükünde gezilecek yerler arasında sahilin hemen yakınında yer alan Akvaryum Koyu bulunmaktadır. Bu muhteşem yerde denize girmek ve yüzmenin ayrıcalığını yaşarken bir taraftanda bir kaç balık çeşidine denk gelmeniz mümkündür.

Palamutbükünde dolaşırken, Kindos Antik Kenti denk gelmeniz olası. Antik kent merkeze yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Palamutbükü’nde Ne Yapılır?

Palamutbükü müthiş sahilinde güneşlenebilir ve Tertemiz suları bulunan plajlarında yüzebilirsiniz.

Tekne turlarına katılabilir doğa ve denizin tadına varabilirsiniz. Bölgede yetişen yemişlerden olan harika bademlerden yapılan lezzetleri deneyebilirsiniz.

Doğanın sunduğu bir güzellik olan Akvaryum koyunda balıklarla birlikte yüzebilir, Palamutbükü otelleri ayrıcalıklarından faydanalabilirsiniz.

Palamutbükü Plajı ve Sahili

Palamutbükü Plajı, Palamutbükünde bulunan plaj ortalama bir büyüklükte olup  şezlong, şemsiye ve duş imkanları bulunan harika bir plajdır. Denizi oldukça temiz ve durgundur. Palamutbükü sahil ve plajının güzelliği kadar denizi ve altına muhteşemdir. Pamamutbükünde dalabilir o eşsiz güzellikleri seyredebilirsiniz. Bu yüzden deniz gözlüklerinizi ve takımlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Palamutbükü Lezzetleri

Bölgenin yerel lezzetleri arasında burada yetişen badem ön plana çıkıyor. Pek çok farklı lezzette badem kullanılmış.  Yanı sıra bölgede bulunan aile işletmelerinde yöresel lezzetlerinede rastlamanız mümkün. Yöresel olarak kabak çiçeği dolması yemenizi önerir. Bademli lezzetlerden bademli kıymalı börek, bademli kabak gibi yiyecekleri tadabilirsiniz.. Sahilde yer alan restoran ve kafeler bu lezzetleri uygun fiyatlar ile sunuyorlar.

Palamutbükü Nerededir?

Palamutbükü, Muğla şehrimizin Datça yarımadasında yer bulunmaktadır. Datça merkezine 26 km uzaklıkta bulunuyor. Marmaris’e 90 km uzaklıktadır. Muğla şehir merkezine ise 152 km uzaklıkta yer alır. Ulaşım için havayolu kullananlar Dalaman havalimanı veya Bodrum Milas Havalimanını tercih edebilirler.  Dalaman havalimanı 180 km uzaklıktadır. Bodrum havalimanı ise feribotla gidilirse 90 km uzaklıkta yer alıyor.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu