Pratik bilgiler! Fon Perde Nasıl Takılır? Tül Perde Nasıl Ütülenir?

989
Pratik bilgiler! Fon Perde Nasıl Takılır? Tül Perde Nasıl Ütülenir?

Fon perde veya diğer adı ile drape fon perde, perde takımını tamamlayan hemde  evin havasını değiştiren ve dekorasyonu tamamlayan bir perde çeşididir. Çok kullanılan ve tercih edilen perde çeşitleri arasındadır. Fon perde imalatı için her çeşit kumaş kullanılabileceği gibi yoğun olarak saten kumaş tercih  edilmektedir. Ayrıca tül perde ile fon perde yapılabilir.

Fon Perde Nasıl Takılır?

Fon perdeyi odanıza veya evinizin diğer bölümlerine takabilmek için kornişe ihtiyacımız
bulunuyor Ve bu korniş  4 girişli olanlardan olması gerekiyor. Eğer dört girişli korniş bulamıyorsanız iki girişli  olanlardan yan yana monte ederek tekrar dört girişli korniş elde etmiş olursunuz.

Bu aşamadan sonra perdeyi takacağınız kornişi sırasında belirlemeniz gerekmektedir  Eğer perdenin önünde durmasını istiyorsanız sonu Pencereye en uzak olan korniş girişine takmanız gerekiyor.

Tül Perdeler Nasıl Ütülenir Biliyor musunuz?

Tül perdelerinizi daha pürüzsüz ütüleyebilmeniz için, tercihiniz buharlı ütülerden yana olsun.
Kırışan yüzeyler üstünde % yüz başarı sağlamak istiyor iseniz buharlı ütüler tercih edin.

Tül perde, düzgün zemin üzerinde ütülenir. Ütü işleminden daha fazla verim almak istiyor iseniz ve kırışıklıkları daha kolay açmak isitiyorsanız muhakkak düzgün zemin üzerinde ütüleyin. Perdenize göre ütü ayarınızı yapın. Aksi durumda perdenizi yakabilirsiniz.

Perdelerinizi kullanım talimatlarına uyarak yıkayanız; daha sonra kurutunuz. Önerilen kurutma şekli kurutma makinası kullanılarak değil açık havaya asılarak yapılandır.

Dikey ütüleyin. Böylece daha fazla vakit kazanacaksınız ve kırışıklıklar daha çabuk açılacaktır.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları - Kamp ve Dağcılık Malzemeleri

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer