Saç ekimi nedir?

199
Saç ekimi nedir?

Saç ekimi nedir diye bir soru var ise cevap şudur; ferdin güçlü ve genetik olarak dökülmeyen saçlı bölgesinden alınan saçların steril ve ameliyathane ortamında alınarak saç olmayan bölüme yerleştirme işlemine denir. Bu uygulamaya başlandığı ilk dönemlerde erkek tipi saç dökülmenin getirmiş olduğu neticeler için gerçekleştirilirken, günümüzde birçok kadın için de kullanılmaktadır.

Saç ekimi için toplanan saçlar greft olarak adlandırılır ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış ense bölgesinden alınırlar. İşte bu saçların yoğun olduğu bölgeye ise donör bölge adı verilmektedir. Buradan toplanan greftler dökülmeye karşı dayanıklı olduğundan saç dökülmesi olan bölgeye uygulansa bile bu özelliklerini kaybetmedikleri için saç ekimi sonrasında canlı olarak (doğru ve uygun sekilde alınıp uygun zamanda ekildikleri taktirde) kalmaya ömür süresince devam ederler. Bu greftler saç ekiminin yanı sıra kirpik, kaş, favori, sakal ve bıyık bölgesine yapılan ekimlerde de kullanılabilmektedirler.

Adana saç ekimi hizmeti veren Dr. Murat Keskin Profesyonel kariyerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun olduktan sonra başlamıştır. 1997 yılında İ.Ü.İstanbul Tıp Fakültesi Anatomi ABD’ de de görev aldıktan sonra Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinde Genel Cerrahi uzmanlığını tamamladı. Genel Cerrahi Uzmanlığı ile beraber Endoskopi (gastroskopi-Kolonoskopi) işlemlerini de uygulamaktadır. Aynı zamanda medikal estetik hekimi olup bu alanda birçok işlemleri başarı ile uygulamıştır.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer