Sivilceye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir? 2024

448
Sivilceye Neden Olan Yiyecekler Nelerdir? 2024

Hangi yiyecekler sivilce yapar? Sivilce yapan yiyecekler  biliyor musunuz? Eğer yüzünüzdeki sivilceler devamlı artıyor ve bunun nedenini bir türlü bulamıyorsanız, yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı besinlerin normalden fazla tüketilmesi sivilce oluşumuna yol açmaktadır. Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak esasında beslenme alışkanlıklarınızı biraz düzenleyerek bir hayli basit bir hale gelebilir. İşte uzak durulması gerekli olan veya uzaktan uzağa sevmeniz gerekli olan yiyecek ve içeceklerin listesi!

Süt Ürünleri: Süt ürünlerinin fazla tüketilmesinin akneye eğilim gösteren cilt görünümünü tetiklediği ispatlanmıştır. Doktorlar nedenini eksiksiz olarak bilmemekle  beraber sütün içerisindeki bazı hormonların sebep olabileceği düşünmektedirler. Süt ürünleri tüketiminizi azaltıp cildin üstündeki etkisini görebilirsiniz.  Unutmayın, peynir ve peynir ürünleri de çok fazla miktarda süt içerir! Ciltte
bozukluklarınız var ise bunları azaltmayı deneyebilirsiniz.

Şeker: Abur cubur yiyecekler ve diğer tatlı yiyeceklerden uzak durun. Şeker direk  olarak sivilce sebebi değildir ancak şeker bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Bağışıklık sistemi güçsüzleştikçe, sivilce oluşumu da artacaktır. Ayrıca işlenmiş şekerler vücudun kan şekeri seviyesini değiştirmektedir. Bu da gözenekleri etkiler ve sivilce oluşumunu tetikler.

İşlenmiş Gıdalar: Beyaz ekmek ve şekerli atıştırmalıklar gibi işlenmiş yiyecekler genel itibari ile kandaki insülin düzeyini yükseltirler. Bu yalnızca sivilce sorununu  tetiklemez hemde farklı cilt sorunlarına da neden olur. Acılı yiyecekler: Acı, kırmızıbiber ve domates ürünleri gibi baharatlı yiyecekleri  sınırlayın. Bu besinler sivilceye direk şekilde neden olmaz, ancak sivilce  kızarıklıklarını artırabilir. Çünkü yüzdeki kan akışını ve dolaşımını arttırırlar.

Gıda Mitleri: Ebeveynlerin yağlı yiyecekler ve çikolata tüketmeme konusunda
çocuklarını sıkça uyardığını biliyoruz. Genel kanı bu tür yiyeceklerin sivilce
yapan yiyecekler arasında yer aldığına dairdir. Ancak bu iddiaları destekleyecek
hiçbir bilimsel veri bugüne dek elde edilmemiştir. Bu tarz yiyecekler genelde daha
sağlıklı beslenme sisteminde yer almamasından dolayı az miktarda tüketilmelidir ancak
direk şekilde sivilceyle ilgileri bulunmamaktadır.

Sivilcelerden kurtulabilmek için bahsettiğimiz yiyecekleri tüketimini azaltmalı ve Sivilceye iyi gelen sabun kullanmalısınız. Cildime iyi gelecek bu tarz ürünleri nereden bulabilirim deseniz. Yaşlanma karşıtı sabundan, Arındırıcı kükürtlü sabuna, Sıkılaştırıcı sabundan, Egzemaya iyi gelen sabun çeşitine kadar binlerce ürünü bulunan Gam kozmetik’i sizlere önerebilirim.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu