Sms Onay Nedir?

549
Sms Onay Nedir?

SMS Onayı emniyet sisteminin bir parçasıdır. Kişisel verilerinizi kullanarak muamele yapmış olduğunuz  her platformda genellikler sms onayı istenmektedir. Sms onayı sizin şahsi verilerinizi ve hesaplarınızı koruyabilmek için düzenlenen bir sistemdir. Sms Onay sistemi Kişisel hesaplarınızı kendi hususi numaranız ile değil de sanal numara kullanarak gerçekleştirme işlemidir. Sms tasdikleme sistemi kullanması genel anlamda tercihe bırakılmaz aksine mecbur hale getirilir. Hesabınız başka şahısların eline geçtiğinde muamele yapmasını engellemek adına oluşturulmuş ve hesabınızı açmaya çalışanların başarısız olmasını elde eden bu sistem sizlere seçenek olarak sunulmuş olduğu takdirde güvenliği sağlayamaz duruma gelmektedir.

SMS Onay Neden Kullanılır?

Anlık olarak SMS almanıza yarar. Sanal numaranıza gelen SMS’leri panelinizde görüntüleyebilirsiniz, fizyolojik hatlardan daha ergonomik ve ucuz olması nedeni ile tercih edilir. İnternette SMS Doğrulama uyarılarında telefon numaranızı paylaşmadan sanal numara alarak doğrulama SMS’i almanıza yarar. Telefon numaranız ile birden fazla üyelik açamadığınız durumlardada Mobil Onay servisi ile değişik numaralar kullanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu