Şömine Nedir? Nereden Alınır?

217
Şömine Nedir? Nereden Alınır?

Şömine; haneleri  ısıtmak, yöresel olarak aş ve yemek pişirmek vb. Amaçlarla içerisinde ateş yakılan bir bölmesi olan mimari yapı öğesidir. Yakılan ateşten çıkan duman düz bir baca sisteminin kurulması ile direk olarak dışarı atılmaktadır. Modern kültürde binaların içlerinde yer alan şömineler en çok vakit geçirilen alanlarda karşımıza çıksa da bir çok yerde ev dışında veya avlularda dekoratif amaçlarla kullanıldığı görülmektedir.

Senelerdir hayatımız da bulunan şömine kimi zaman fiziksel olarak ısıtır kim zaman ise görüntüsü ile bizlerin içimizi ısıttır. Şömine ateş yakmak keyifli olduğu kadar da için de bir şeylerin pişirmekte çok keyifli ve ayrı yeri vardır. Mesela Türkiye denince akla ilk Türk kahvesi geliyorsa ateş denince de ilk akla gelen şey de elbette ki de şöminedir. Yanı sıra Elektrikli şömine çeşitleride mevcuttur.

En güzeli de ailenizle veya sevgilinizle bir kış gecesi yakılan şömine ve eliniz de kahve bardaklarıyla şömineni karşısına da oturmak hem romantik hem de çok güzel bir şeydir içiniz de ki duygular kabarmaya başlayacaktır.

Şömine denilence aklınıza ilk gelen markalardan bir tanesi olan Beyaz şömine, sektörde öncü olmanın vermiş olduğu haklı gurur ile evleriniz ve çalışma ortamlarınız için en ideal şömineleri sizlere sunuyoruz. Modern kültürün vazgeçilmez objelerinden bir tanesi olan şömine yüzlerce çeşidi ile içinizi senelerdir ısıtmaktadır. Ev, balkon, salon, teras ve bahçe gibi mekanlarda tercih edebileceğiniz yüzlerce şömine ürünleri arasından seçimizi yapın ve gerisini biz halledelim.

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları - Kamp ve Dağcılık Malzemeleri

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer