Su Tesisatı Nedir?

609
Su Tesisatı Nedir?

Su tesisatı nedir sorusuna en iyi yanıtı soracak olursanız, temiz suyun kaynaktan çıkmasıyla birlikte, evimizdeki musluğumuza kadar gelme ve kullanmamızla birlikte binamızı terketmesi hikayesidir en kısa tabiriyle.

Pis Su Tesisatı Nedir?

Binalarda kullanılacak olan pis ve kirli suların sağlığa zararlı olmaması için arıtılarak, kanalizasyon şebekesine verilmesini sağlamakta olan sisteme “pis su tesisatı” denir.

İnsanların yaşadığı konut, iş yeri, mahallede pis su tesisatının sağlık açısından önemi büyüktür. Pis su tesisatının çok iyi yapılması gerekir.

Pis su tesisatında kullanılacak olan malzemeler şunlardır:

  • Pis su borusu
  • Süzgeçler
  • Pis su malzemeleri (Tuvalet taşı, yıkanma teknesi vb.)

Pis su tesisatında, sağlam ve içi kaygan olduğundan mümkün olduğu kadar kurşun boru kullanılmalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?

Temiz su ihtiyacı çağlar boyunca insanların varlığında önemli bir roller oynamıştır. İnsanlar su ihtiyacı nedeniyle temiz su kaynaklarına yakın yerlerde ikamet etmiş,  bu kaynaklar kuruduğunda ya da kirlendiğinde yeni yerleşim yerleri aramıştır. Günümüzde insan, içme ve kullanma sularını arıtıp dezenfekte ettikten sonra kullanmaktadır. Suyun kaynağından çıkmasıyla arıtılıp dezenfekte edilmesiyle birlikte musluğumuza gelene kadar döşenen boru sistemine temiz su tesisatı denir.

Genellikle su tesisatı denildiğinde binamızın içerisine girdikten sonraki su tesisatı, hatta dairemize girdikten sonraki su tesisatı bizi daha çok alakadar etmektedir. İstanbul’da yaşamınızı idame ettiriyorsanız ve binanız eski yapı denilecek durumda ise temiz ve pis su tesisatımızı önemsememiz gerekmektedir. Eski ve sağlıksız durumda olabilir. Bu durumda, özellikle Pendik su tesisatçısı ve Kurtköy su tesisatçısı denildiğinde akla ilk gelen Ateş Tesisat’ı ziyaret etmenizi uzman ekip ile tanışmanızı önerebilir ve detaylı bilgi için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu