Su Tesisatı Nedir?

383
Su Tesisatı Nedir?

Su tesisatı nedir sorusuna en iyi yanıtı soracak olursanız, temiz suyun kaynaktan çıkmasıyla birlikte, evimizdeki musluğumuza kadar gelme ve kullanmamızla birlikte binamızı terketmesi hikayesidir en kısa tabiriyle.

Pis Su Tesisatı Nedir?

Binalarda kullanılacak olan pis ve kirli suların sağlığa zararlı olmaması için arıtılarak, kanalizasyon şebekesine verilmesini sağlamakta olan sisteme “pis su tesisatı” denir.

İnsanların yaşadığı konut, iş yeri, mahallede pis su tesisatının sağlık açısından önemi büyüktür. Pis su tesisatının çok iyi yapılması gerekir.

Pis su tesisatında kullanılacak olan malzemeler şunlardır:

  • Pis su borusu
  • Süzgeçler
  • Pis su malzemeleri (Tuvalet taşı, yıkanma teknesi vb.)

Pis su tesisatında, sağlam ve içi kaygan olduğundan mümkün olduğu kadar kurşun boru kullanılmalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?

Temiz su ihtiyacı çağlar boyunca insanların varlığında önemli bir roller oynamıştır. İnsanlar su ihtiyacı nedeniyle temiz su kaynaklarına yakın yerlerde ikamet etmiş,  bu kaynaklar kuruduğunda ya da kirlendiğinde yeni yerleşim yerleri aramıştır. Günümüzde insan, içme ve kullanma sularını arıtıp dezenfekte ettikten sonra kullanmaktadır. Suyun kaynağından çıkmasıyla arıtılıp dezenfekte edilmesiyle birlikte musluğumuza gelene kadar döşenen boru sistemine temiz su tesisatı denir.

Genellikle su tesisatı denildiğinde binamızın içerisine girdikten sonraki su tesisatı, hatta dairemize girdikten sonraki su tesisatı bizi daha çok alakadar etmektedir. İstanbul’da yaşamınızı idame ettiriyorsanız ve binanız eski yapı denilecek durumda ise temiz ve pis su tesisatımızı önemsememiz gerekmektedir. Eski ve sağlıksız durumda olabilir. Bu durumda, özellikle Pendik su tesisatçısı ve Kurtköy su tesisatçısı denildiğinde akla ilk gelen Ateş Tesisat’ı ziyaret etmenizi uzman ekip ile tanışmanızı önerebilir ve detaylı bilgi için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Sponsorlar Kızılay Dershane - Malatya oto kiralama - Özel dedektif - Seo paketleri - Backlink paketleri - Tv de bu akşam - Tanıtım yazısı - Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? - Malatya oto kiralama - Reyting sonuçları

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası Atlet Külot Jartiyer Tanga Jüpon Body Büstiyer