Tadilat, Dekorasyon, Ev tasarımları ve daha fazlası.

257
Tadilat, Dekorasyon, Ev tasarımları ve daha fazlası.

İç Mimar, iç mekanların tasarımı ve uygulanmasına odaklanan bir çalışma alanıdır. İç tasarım, mimari planlama, yerleşim ve stilin tüm yönlerini içerir; malzeme, mobilya, aydınlatma, renk ve doku seçimini ve entegrasyonunu da içerir. İç mimarlar, görünümü ve işlevselliği de dahil olmak üzere bir binanın veya mekanın genel görünümünden ve hissinden sorumludur.
İç mimar dekorasyon, İç mimarlık alanı, mimari tasarım ilkelerinin tam olarak anlaşılmasının yanı sıra iç planlama süreçleri ve teknikleri hakkında bilgi gerektirir. İç mimar olmak için öğrencilerin mimarlık, iç tasarım, inşaat teknolojisi, bina bilimi ve bilgisayar destekli tasarım (CAD) derslerini içeren akredite bir eğitim kursunu tamamlamaları gerekir.

Tadilat Dekorasyon, bir ortamın görünümünü tamamlayan unsurdur. Bir alanı sıcak ve davetkar hissettirir. Çoğu mekan sahibi, mekanlarını fazla düşünmeden dekore eder. Eşyaları, mobilyalarının ve aksesuarlarının geri kalanıyla çakışmaya karar verdikleri her şeyi bileşenleriyle nasıl birleştirdiklerini düşünmeden satın alırlar. Bir odanın dekoru kısmen sanat, kısmen işlevdir; ruh halini belirler ve mekan sahibinin kişiliğini ziyaretçilere ve dış kaynaklara iletir.

İç mimarlar, odaların güzel görünmesi için farklı renkler, şekiller ve temalar kullanır. Sakin bir atmosfer yaratmak için beyaz ve açık gri gibi nötr tonlar kullanırlar. Bazıları ise bir alana hayat ve heyecan katmak için cesur renkler kullanır. Renk, insanların duygularını etkilediği için mekan tasarımında önemli bir rol oynar. Açık veya koyu tonlar da insanların ruh hallerini etkileyerek onları sakin veya heyecanlı hissettirir. Şekiller, tasarımcıların fikirlerini iç dekorasyon yoluyla ifade etmelerinin başka bir yoludur. Geometrik desenler, çiçek desenleri ve soyut sanat, tümü bir alanı zenginleştirir ve ona özel bir yetenek katar.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu