Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? Ücretsiz Haber Sitesi Kurmak – 2022

2290
Ücretsiz Haber Sitesi Nasıl Kurulur? Ücretsiz Haber Sitesi Kurmak – 2022

Haber sitesi kurup, renkli medya dünyasında bende olmalıyım, lakin nereden başlayacağımı bilmiyorum. Ücretsiz haber sitesi nasıl kurulur diyorsunuz.

Kodlama bilgimde pek yok, internet işlerinden de pek fazla anlamıyorum. Bu sektöre ayıracak bir bütçem de yok. Bedava haber sitesi kurabilir miyim diyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımızda size ücretsiz haber sitesi nasıl kurulur, az bir maliyetle haber sitesi nasıl kurulur ve profesyonel haber sitesi nasıl kurulur ondan bahsedeceğiz. Haydi iş başına…

Ücretsiz haber sitesi kurmak

Ücretsiz haber sitesi kurmak istiyorsanız, en kaliteli platformlardan biri hiç şüphesiz blogger’dır. Blogger google amca’nın kullanıcılarına ücretsiz sundugu bir platformdur. Blogger da site kurabilmeniz için öncelikle gmail adresinizin olması gerekiyor, sonrasında blogger site kur‘u tıklayarak blogger ana sayfasını girin.

Yukarıda resimde gördüğünüz sol panelde Yeni blog sekmesini tıklayarak, açılan pencerede kuracağınız siteye bir isim ve site adresinizi belirleyin.

Tema bölümünden size uygun bir temayı işaretleyin. Bu temayı beğenmezseniz istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Yazımızın devamında, profesyonel bir haber teması nasıl kurulur ondan da bahsedeceğim. Evet temanızı seçti iseniz Blog oluşturu tıklayınız.

Evet siteniz şuan kurulmuş durumda, lakin şuan siteniz boş bir defter gibi, bu defteri doldurmak işin en önemli yanı.

İşte sitemizin ilk görünümü, ne kadar basit ve boş gözüküyor dediğinizi duyar gibiyim. İlk öncede söylediğim gibi boş bir defteriniz oldu şuan. Peki şu andan sonra neler yaparak böyle bir siteyi profesyonel bir haber sitesi haline getireceğiz bi bakalım.

  1. Blogger ücretsiz haber sitesi teması kurulumu

Blogger altyapısından faydalanarak bedava site kurduk şimdi bu siteye uygun bir tema yüklememiz gerekiyor. Baştada bahsettiğimiz gibi biz bir haber sitesi kuracağız haliyle bizim bir haber temasına ihtiyacımız olacak. İnternet üzerinde çeşitli platformlarda blogger için geliştirilmiş ücretsiz haber temaları bulmak mümkün.

İndirdiğimiz temayı, blogger panelimizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta üst üste menüsüne tıklayarak, orada bulunan seçenekler içinde geri yükle butonuna tıklayarak temamızı yüklüyoruz. Tema yüklememiz tamamlandıktan sonra sitemizin iç dizanına geçelim. Kurduğumuz ücretsiz haber sitemize şimdide ücretsiz logo yapacağız.

Ücretsiz Haber sitesi açmak için ücretsiz logo yapımı

Ücretsiz haber sitesi açmak için yapacaklarımızdan birtanesi delogodur.  Sitenizin olmazsa olmazıdır logo, bir işyeri veya bir firma olarak nitelendirirsek sitemizi, sitemizin logosu, tabelasıdır diyebiliriz. Ücretsiz logo yapabileceğimiz bir çok platorm olmasına rağmen internette, en iyi logo yapabileceğimiz platform bence Canva‘dır. Üye olarak birbirinden güzel ücretsiz logolar oluşturabilirsiniz.

Haber sitemiz Haber yorumlar için hazırladığımız logomuz hazır, şimdi şimdi ekleyelim. Hazırladığımız ve masa üstüne indirdiğimiz logomuzu siteye eklemeden önce, sitemizin seo’sunda ve hızlı açılmasında küçükte olsa bir etken olan bir tüyosu buradan sizlerle paylaşalım. İlk önce logomuzun boyutunu küçültüyoruz. Sonrasında logomuzun üstünde sağ tıklayarak özellikler sekmesini açıyoruz.

Sonrasında ayrıntılar sekmesinde logonuza bir başlık, konu ve etiketleride girmeyi unutmuyoruz. Bu arada, farkındaysanız site içi seomuzuda ufaktan yapmaya başladık. Ufak görünebilir lakin iç seoiçin oldukça önemli detaylardan biri, sitemize ekleyeceğimiz her görsel için bunları yapmamız oldukça elzemdir.

Blogger siteye logo nasıl eklenir?

Blogger panelimizin sol tarafında bulunan butonlarda Yerleşim sekmesini tıklayarak sitemizin ana sayfa şemasının açılmasını sağlıyoruz.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz sitemizin ana sayfa şeması, her blogger teması farklılıklar gösterebilir lakin genel manada aynı mantıkdır. Şemamızın üst kısmında bulunan logo sekmesini tıklayarak hazırladığımız ücretsiz logomuzu, ücretsiz haber sitesine ekliyoruz. Logomuzu ekledikten sonra blogger panelimizin sağ üst bölgesinde bulunan ”düzenlemeyi kaydet” sekmesini tıklayarak yaptıklarımızı sitemize kaydetmesini sağlıyoruz.

Logomuzu ekledikten sonraki sitemizin görüntüsünü görüyorsunuz. Sıradaki hamlemiz, sitemizin görünüşünü oturtabilmemiz adına içerik girmek olacak, blogger panelinizin sol bölümünde bulunan menüde ”kayıtlar” sekmesini ve açılar sayfada ise ”yeni yayın’2 butonunu tıklayarak sitemize haber eklemeye başlıyoruz.

Yukarıdaki resimde ücretsiz haber sitesi nasıl kurulur başlıklı yazımızın son halini görmektesiniz. Aklınıza takılan, sormak istediğiniz blogger hakkında herşeyi, yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu