Ünlü Gurme Kutlu TAMAY’ dan Yeni mekan önerisi

10
Ünlü Gurme Kutlu TAMAY’ dan Yeni mekan önerisi

Uzun zamandır önünden geçerken bir akşam da burayı deneyelim dediğim bir mekân vardı; sonunda deneme fırsatı buldum ve sevdiğim bir dostumla beraber gittik.  Beni takip eden okurlarım bilir, uzun zamandır yazı yazmamıştım; aslında yazmaya değer bir mekâna denk gelmemiştim diyebilirim.

Meyşef,tam Kavaklıdere’nin göbeğinde, çok yoğun insan ve araç trafiğinin olduğu Bestekâr ve Kennedy Caddeleri’nin kesiştiği noktada konumlanıyor. İçeriye girdiğiniz anda bölgenin yoğunluğundan sıyrılıp sakin bir atmosfere geçiş yapıyorsunuz.

Fonda hafif bir müzik eşliğinde,hemen girişteki zengin ve leziz meze dolabı sizi tüm haşmetiyle karşılıyor. Ne seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsunuz açıkçası.

Size özellikle birkaç farklı lezzetten bahsetmek istiyorum. Bunların başında; üzerine nar taneleri ile servis edilen pancarlı kısır geliyor. Müthiş lezzeti ile bizi etkiledi. Ayrıca zahter, özel sobası ile kiraz talaşı dumanına tutulan isli çiroz, karidesli kaburga sarma, kaşarlı kalamar ızgara, kremalı karides tava bu özel lezzetlere verebileceğim sıra dışı örneklerden birkaçı. Bu ziyafetin sonunu taçlandıran ise bal badem adındaki nefis bir tatlıydı.

Garsonların tecrübeli, işinin ehli, ilgili ve güleryüzlü olmaları da ayrıca dikkatinizi çekiyor. Ayrıca, ekibin ne kadar uyum ve ahenk içerisinde çalıştığına da bizzat şahit oluyorsunuz.Meyşef’te tüm ürünler açık mutfakta servise hazır hale getiriliyor. Mutfağın açık mutfak olması da bana her zaman ekstra bir güven vermiştir.

Mekân iki katlı. Kışın alt katı, yazın da hem tavanı hem de yan camları açılabilen üst katı tavsiye edebilirim değerli dostlar.

Herkese ağız tadı, sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.

Kutlu TAMAY

Bir yanıt yazın

Sponsorlar Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu