Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır? 2022

1258
Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır? 2022

Vodafone numara değiştirme genel olarak numara taşımak ile karıştırılsa da ikisi aynı şey değildir. Numara taşıma işlemi bir operatörden diğer operatöre geçmek anlamına gelir. Numara değişikliği ise aynı operatör içinde kullandığınız numarayı değiştirmektir.

Kişilerin merak ettikleri konulardan birisi de Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır sorusuyla gündeme gelir. Eğer numaranız ile ilgili bir sorun içerisindeyseniz bunun için numara değiştirme işlemi oldukça avantajlıdır. Numara değiştirirken yeni bir hat almazsınız, yeni bir tarife seçmezsiniz. Aynı hattınız başka bir numara üzerinden iletişim sağlar. Vodafone numara değiştirme faturalı hat konusunda da meraklı iseniz, buradaki tarifenizdeki tüm hakları yeni hattınızda kullanılmaya devam edersiniz.

Numara Değişimi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Birçok kişi içinde bulunduğu sorunlardan ya da başka nedenlerden dolayı numara değiştirmek istemektedir. Ancak bunu yapmak için de başvuru yapmanız gerekir. Peki, numara değişimi için başvuru nasıl yapılır? Yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Vodafone müşteri hizmetleri numarasını arayarak numara değiştirme talebinizi bildirebilirsiniz.
  • Size en yakın Vodafone bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bir başvuru formu doldurarak onaylamak yeterlidir.
  • Sesli yanıt sistemi üzerinden numara değişikliği için sesli talimat verebilirsiniz.
  • Vodafone Cep Merkezleri aracılığıyla başvuru yapmak da mümkündür.

Başvuruyla birlikte almak istediğiniz yeni bir numara varsa bildirebilirsiniz. Müsaitse bu numarayı alabilir, değilse başka numara seçebilirsiniz. Numara değiştirme işlemi tamamlandığı zaman faturalı hattınızdaki tüm haklar yeni hatta aktarılacaktır. Ancak numara değişikliği yapabilmek için numaranız mutlaka 054 ile başlayan Vodafone numarası olması gerekir. Yani numaranızı ilk aldığınız zaman Vodafone numaralarından olmalıdır. Eğer numaranız ilk alındığında Türk Telekom ya da Turkcell gibi diğer bir operatöre aitse, sonradan Vodafone hattına taşınmışsa numara değişikliği yapmak mümkün değildir.

Kimler Numara Değiştirmeye Başvurabilir?

Elbette her şeyde olduğu gibi numara değiştirme sürecinde de kısıtlamalar bulunmaktadır. Kişiler numara değiştirmeden önce bu konuda merak içerisindedirler ve kimler numara değiştirmeye başvurabilir sorusunu sorarlar. Eğer numaranız ilk alındığında Turk Telekom ya da Turkcell gibi diğer bir operatöre aitse, sonradan Vodafone hattına taşınmışsa numara değişikliği yapmak mümkün değildir. Numara kesinlikle Vodafone’a ait olmalıdır.

Numara değişikliği olarak 054 rakamından sonra gelen rakamlardan son dördü değiştirilebilir. Değiştirebileceğiniz numaralar operatör tarafından size sunulur ve seçmeniz istenir.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Kişilerin Vodafone numara değişimi hakkında merak ettikleri birçok konu bulunmaktadır. Bilinenin aksine bedava numara değiştirme mümkün değildir. Numara değiştirme işlemi için tarafınıza bir ücret yansıtılır. Bu ücret faturalı hattınızın faturasına yansıtılarak tahsil edilir. 2021 yılı için Vodafone numara değiştirme ücreti 31,27 TL’dir. Bu ücret yeni hat alamaya göre oldukça cüzi olduğu için avantajlıdır.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu