Whatsapp Duruma Nasıl Müzik Eklenir?

807
Whatsapp Duruma Nasıl Müzik Eklenir?

Günümüz teknoloji ve internet çağı olmasından dolayı, her gün yeni bir şeyler keşfediyor ve öğreniyoruz. Ya da yeni bir şeyler çıkıyor. Güncellemeler ve yenilikler geliyor. Hem kullandığımız cihazlara hem de uygulamalar sürekli olarak günlük değişiyor. Peki ya Whatsapp duruma müzik nasıl eklenir? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

2009 yıllarında ortaya çıkan Whatsapp, bugün neredeyse herkesin telefonunda olan en çok kullanılan uygulamadır. Bunun başlıca sebebi olarak iletişim gelmektedir. Whatsapp uygulaması 2014 yıllarında facebook tarafından yüksek bir rakam ile satın alındı. Whatsapp günler geçtikçe sürekli gelişerek bugün kullanmış olduğumuz hali aldı. Ki bakacak olursak artık Whatsapp mesaj göndermek ve iletişim kurmaktan daha bir öte hale geldi. Her geçen gün eklenen özellikleri ile kullanıcılarına yeni yenilikler sunan Whatsapp onca rakibi olmaya çalışan uygulamalara yerini kaptırmadı. Whatsapp da mesajlaşma dışında artık dosya gönderimi, görüntülü konuşma ve sesli mesaj gibi birçok yeni özellikler eklendi. Bunların yanı sıra ayrıca eklenen durum özelliği de whatsabı oldukça popüler kıldı. Kişilerin şu an için attıkları durumları görebilme süresi 24 saattir. Peki, Whatsapp duruma nasıl müzik eklenir?

 

Whatsapp Duruma Müzik Ekleme Yolları

Şu an için Whatsapp durumlarınıza görseller ya da videolarına müzik ekleme gibi özellik ya da güncelleme bulunmamaktadır. Ancak atacağınız durumda ses, müzik paylaşımı yapmak istiyorsanız, bunun için birkaç yol vardır. Atacağınız durumunuza müzik ekleme yapmak için şu yolları uygulayabilirsiniz;

  • Video içeriğini kayıt yaparken müzik kullanmak
  • Bazı video oluşturma uygulamaları kullanmak
  • Slâyt ya da benzeri programlar kullanmak

 

Video İçeriğini Kayıt Yaparken Müzik Kullanmak

Atacağınız Whatsapp durumunuza müzik ve ses eklemek için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Whatsapp durumunuz da ki videoyu kaydetmeye başlamadan önce, videoya ekleyeceğiniz olan müziği öncelikle telefonunuza kaydediniz. Sadece basit bir ses dosyası ya da sevdiğiniz bir parçayı ekleyebilirsiniz.
  • Videonuza kayıt almadan önce müzik sesini sonuna kadar açmalısınız. Son ses şeklinde açık olan bu müzik sizin videonuzun arka fon müziğini oluşturacaktır. Bunun sayesinde kullanmak istediğiniz her müzik dosyasını, paylaşımını yapacağınız duruma ekleyebileceksiniz.

 

Slâyt Ya Da Benzeri Programlar Kullanmak

Kullandığınız cihaza göre marketlerden indirebileceğiniz birçok slâyt ve video oluşturma programları oldukça fazladır. Bu uygulamalardan sizlere hangisi kolay ya da hangi işinizi görecek ise istediğinizi indirebilirsiniz. Çünkü sonuç olarak hepsi aynı işlev ve görevi yapmaktadır. İndireceğiniz neredeyse tüm uygulamalarda arka fona müzik ekleme, görseller ile oynama gibi birçok özellik mevcuttur. Video yapma slâyt oluşturma programlarının çoğunlukla işleyişi şu şekildedir;

  • İstediğiniz slâyt oluşturma uygulamasını cihazınızın marketinden indirin.
  • Uygulamayı kullanarak yapacağınız işlemleri belirleyin ve seçim yapın.
  • Programı kullanarak birçok işlemi yapabilir ve videoyu oluşturabilirsiniz.
  • Hazırlamış olduğunuz videonuz, cihazınızın kütüphanesine düşecektir.
  • Artık müzikli videonuzu Whatsapp durumunuz da paylaşabilirsiniz.

İşte sizlere Whatsapp duruma nasıl müzik eklenir, konusunda çok basit olan işlemleri kısaca anlattık. Bundan sonra sizde Whatsapp durumunuza müzik ekleyebileceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu