WordPress Tema Yükleme Nasıl Yapılır? 2020

1049
WordPress Tema Yükleme Nasıl Yapılır? 2020

WordPress uzantılı olarak açılan internet sitelerine tema yüklemek isteyen kullanıcılar için, Türkçe dil desteği ile oldukça kullanışlı bir panel kullanıma sunulmuştur. Her ne kadar zaman zaman sorunlar
ortaya çıkıyor olsa da, geliştirilen panel üzerinden kullanıcılar kolaylıkla WordPress temalarını sisteme yükleyebilmekte ve gerekli güncellemeleri yapabilmektedirler. WordPress tema yükleme işlemi için, iki farklı durum olduğundan söz edebiliriz. Bunlar;

  1. WordPress tarafından ücretli ve ücretsiz olarak sunulan bir takım temalar bulunmaktadır. Doğrudan WordPress panelinize giriş yaparak, bu temaları inceleyebilir ve doğrudan tanımlama işlemi yapabilirsiniz.
  2. Özel bir şekilde yapılan temalarınızı da, WordPress portalı üzerinden yükleyebilir, gerekli güncellemeler sonrasında da yayına alabilirsiniz.
wordpress-tema-nasil-yuklenir

WordPress Hazır Tema Nasıl Yüklenir?


Yukarıda da belirttiğimiz gibi, WordPress’e ait internet sitesi üzerinden birçok ücretli ve ücretsiz temayı panelinizden yükleyebiliyorsunuz. Eğer farklı bir platformdan tema almadan doğrudan WordPress tarafından hazırlanan temaları kullanmak istiyorsanız, bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  1. İlk olarak WordPress.org internet sitesine giriş yapmalı, buradan da kullanıcı adı ve şifreniz ile admin panelinize bağlanmalısınız.
  2. Admin panelinize giriş yaptıktan sonra, sol bölümde yer alan kategorilerden önce Görünüm, sonrasında da Temalar sekmesine giriş yapmalısınız.
  3. Açılacak olan sayfada, Temalar başlığının hemen yan kısmında Yeni Ekle butonu bulunmaktadır.
  4. İlk 3 adımı tamamladıktan sonra açılacak olan yeni sayfada, WordPress tarafından hazırlanan temaları görüntüleyebileceksiniz. Buradan temanızı seçerek doğrudan yükleyebilirsiniz. WordPress tema yükleme alanında özellik filtresi bulunmaktadır. Bu bölümü kullanarak, mevcut temalar içerisinde elemelerde bulunabilir ve istediğiniz temaya daha kısa bir süre içerisinde erişebilirsiniz. İstenilen temayı bulduktan sonra ise, tek yapmanız gereken temanın üzerine mouse oku ile gelmektir. Bu işlem sonrasında Kur ve Önizleme şeklinde iki farklı buton çıkacaktır. Eğer temanızı daha önce araştırmışsanız ve doğrudan kullanmaya başlamak istiyorsanız, Kur butonuna tıklayabilirsiniz. Ancak, temanızın sitede nasıl olacağını görüntüleyebilmek için Önizleme butonunu tıklayabilirsiniz.

WordPress Tema Dosyası Nasıl Yüklenir?


WordPress tema yükleme işlemlerinden ikincisi de, WordPress dışında hazırlanan ya da satın alınan temaların doğrudan panel üzerinden yüklenmesidir. Bu işlem için yine admin panelinize giriş yapmalı
ve aşağıda belirteceğimiz adımları takip etmelisiniz.

  1. WordPress panelinizin sol kısmında yer alan kategorilerden sırasıyla önce Görünüm sonra da Temalar sekmesine giriş yapmalısınız.
  2. Açılan sayfada Temalar bölümünün hemen yanında yer alan Yeni Ekle butonuna tıklamalısınız.
  3. Açılacak sayfada karşınıza doğrudan temalar çıkacaktır. Burada temaların hemen alt kısmında yer alan Dosya Seç butonuna tıklamalısınız.
  4. Dosya seç butonu sonrasında açılacak olan ekrandan, yüklemek istediğiniz dosyayı seçmeli ve Hemen Yükle butonuna tıklamalısınız.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde, dosya halinde olan temalarınızı doğrudan WordPress panelinize yükleyebileceksiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra temayı doğrudan kullanmaya başlamak
için Etkinleştir butonuna tıklamayı da unutmamanız gerekmektedir.


WordPress Tema Ekle Butonu Hatası

WordPress kullanıcılarının en çok karşılaştığı hatalardan birisi, WordPress panelleri üzerinden tema yüklemek istediklerinde, Tema Ekle butonunun çıkmamasıdır. Bu durum birçok kişinin karşısına çıkmakta ve çözümü de çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Öncelikle, Tema Yükle butonunun çıkmadığı bir durumda doğrudan WordPress’in hangi domain uzantısının açık olduğuna bakmalısınız. Çünkü; .com uzantılı internet sitesine giriş yaptığınızda bu hata karşınıza çıkmaktadır.
Doğrudan WordPress’in .org uzantılı internet sitesine giriş yaparak sorunu çözebilirsiniz. Sorun çözümü sağlandıktan sonra da isterseniz dosya halinde olan temanızı panele yükleyip etkinleştirebilir dilerseniz de WordPress’in sunduğu ücretli veya ücretsiz tasarımlardan faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu