Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

446
Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram hesap kapatma nasıl yapılır? Instagram popüler olmasına rağmen Instagram hesap kapatma – Kalıcı işlemini kaldırmak isteyen birçok kişi var. Bunun ana nedeni, birçok kişinin artık aktif olarak hesaplarına giriş yapamamasıdır. Bu durumda çoğu kullanıcı hesabın aktif kalmasını istemez. Üzerinde işlem yapılabilse de hemen kaldırılmamalıdır. Çünkü bugün birçok insan bunu ani bir öfkeyle yapıyor. Sonuç olarak, hesabınızı kurtaramayabilirsiniz. Bu nedenle, önce hesabınızı dondurmayı tercih ederseniz, istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Donmuş durumdayken, diğer kullanıcılar silindiğinizi görecektir. Ancak, size fırsat verilecektir. İstediğiniz saatte etkinleştirmek için.

Bundan sonra, önceki tüm bilgileriniz ve etkileşimleriniz 1-2 gün içinde size iade edilecektir. Ancak, tüm takipçilerinizi bulamayabilirsiniz. Platformdaki birçok kişi, arkadaşları olsa bile silinen bir hesabı listelerinde tutmak istemediğinden, ancak bir veya iki gün geçtiğinde ve listelerinin çoğu hala kayıp olduğunda, Instagram hesabını dondurmak için platformla iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabı nasıl dondurulur? Hesabınızı dondurmak istiyorsanız, bunu bilgisayarınızdan yapmanız gerektiğini bilin. Instagram hesabınızı bloke etmek için yapmanız gereken tek şey şu adımları takip etmek;

 • Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan Instagram’a giriş yapın.
 • Çıkış yaptıysanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 • Ekran yüklendiğinde, sağ üstteki profil resminize tıklayın.
 • En üstte, takipçinizi gösteren bölümde göreceğiniz profili düzenle’yi tıklayın.
 • Altta, hesabımı geçici olarak kapat’ı tıklayın.

Tüm bunlar platform size niçin ayrılmak istediğinizi soracaktır. Bunu belirttikten sonrasında da emniyet için şifreniz istenir. Hepsini vermeniz peşinden başarı göstermiş biçimde sonuçlandırılır. Tekrar açmak istiyorsanız, tek yapmanız ihtiyaç duyulan yine girmedir.

instagram hesap silme nasıl yapılır
instagram hesap kapatma nasıl yapılır?

Instagram hesap kapatma ve dondurma mobil cihazdan yapılabilir mi?

Instagram hesap kapatma  nasılk yapabilirim?  Akıllı telefonların geliştirildiği günümüzde bu cihazlar hayatımıza büyük kolaylıklar katmaktadır. Bu nedenle her sosyal medya hesabının bir de mobil seçeneği vardır. Sosyal medyayı bilgisayardan kullanmak her zaman mümkün olmadığı için iyi bir çözüm sunulmaktadır. Birçoğu mobil ve masaüstü sürümlerinde aynı işlevselliğe sahip olsa da Instagram gibi bazıları aynı seçenekleri sunmuyor. Bilindiği üzere Instagram masaüstü oldukça kısıtlı ancak bilindiği gibi hesap silme ve bloke etme işlemleri sadece burada yapılıyor.

Mobil cihazlarda bu seçenek aktif değil, tek çözüm bilgisayardan erişmek, platform bu sorunla ilgili güncelleme getirmediği sürece başka türlü mümkün değil.

Instagram hesap silme

Instagram hesap silme! Günümüzde birçok Instagram kullanıcısı çeşitli sebeplerden dolayı hesabını silmek istiyor. Dondurmak istemiyorsanız, önce kullanıcı adınızı değiştirmeniz önerilir. Çünkü silinen hesap kullanıcı adları tüm platformlarda mevcut değildir. Değiştirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. Bilgisayarınızdan Instagram’a giriş yapın.
 2. Silmek istediğiniz hesaba giriş yapın.
 3. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.
 4. Profiliniz açılacaktır. Kullanıcı adının yanındaki düzenleme profilini seçin.
 5. Hesabı Sil’i tıklayın.

Sonrasında diğer adımları takip ederek hesabınızı silebilirsiniz. Verileri de sileceğinden, verileri indirmeniz önerilir. Burada şu işlemler yapılır;

 1. Bilgisayarınızdan Instagram’a giriş yapın.
 2. Silmek istediğiniz hesaba giriş yapın.
 3. Profilinize erişmek için sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.
 4. Profili düzenle’nin yanındaki ayarlar simgesine dokunun.
 5. Gizlilik ve güvenliği seçin.

Instagram’ı tamamen devre dışı bırakmak için şimdi tek yapmanız gereken İndirme İste’ye tıklamak.

Diğer yazımız; Instagram link Nasıl Eklenir? Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır? 2022′ ye buraya tıklayarak ulaşabilir okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu