Organik Hit Arttırma Taktikleri Nasıl Yapılır? 2024 – Organik ve Ücretsiz Yöntemler

1234
Organik Hit Arttırma Taktikleri Nasıl Yapılır? 2024 – Organik ve Ücretsiz Yöntemler

Site kurmaktaki en büyük hedef ne olmalı sizce? Site kurmak hit arttırma, Para kazanmak! Hayır efendim, Site kurmaktaki en büyük hedef, senin olan siteyi yüz binlerin hatta milyonların ziyaret ettiğini bilmenin sana verdiği haz duygusunu yaşamak olmalıdır bence. Hiç düşündünüz mü bilmiyorum, bir siteniz var ve günlük en az 100 K hit almakta, tabi hit alan bir site doğal olarak para kazanmakta, para kazanmaktan daha fazla ne keyifli olabilir ki?

Daha keyiflisi var aslında, sizin ürettiğiniz bir şeye rağbet olması, sizin olan bir şeye insanların ilgi göstermesi ve faydalanması. Bi düşünün bi eğitim siteniz var ve herhangi bir konu ile alakalı eğitim yazınızı, o konuyu bilmeyen biri girip sizin yazdıklarınızdan faydalanarak işini hallediyor. Tamamda kardeşim bu anlattıklarının konu başlığıyla ne alakası var? Hayır Efendi! tamda konu başlığıyla alakalı söylediklerim. Site trafiğini arttırmak istiyorsan, böyle düşünerek hareket edersen zaten site trafiğin otomatikman artacak zaten. Size verebileceğim en etkili site hiti arttırma taktiği budur. Dilerseniz diğer maddelere geçelim.

Hit Arttırma Taktikleri – Doğal İçerikler

Site kurmamızdaki mantıkta bu değil mi zaten, site kurduk içerik oluşturduk, hit arttırma çalışmaları yaptık. Sitenize insanların girmesi için sitenizde etkili, eğitici içeriklerin olması gerekiyor. Bazen burada bir yerde yanlış yapıyoruz. Bakın burası çok önemli, İçerik üretmemiz gereken zaman dilimi içerisinde site trafiğini artırma çalışmaları yapıyoruz. Dikkat edin burada bir hata var, daha çok zamanı site trafiği arttırma çalışmalarına, çok daha az zamanı ise içerik üretmeye ayırıyoruz. Hatta sitesine hiç içerik hazırlamamış site sahipleri var, hazır veya sipariş usulu 100 kelimesi 1-2 TL’den yazılar satın alıp sitesine kopyala yapıştır yapıp sitesinin başarılı olmasını dileyen ve isteyen insanlar var aramızda. Hayır efendi olmaz…

Tamam ama benim sitemin konusu ile alakalı bilgi sahibi değilim ki ben, alan adını kaçırmamak için aldım. O konuyla alakalı nasıl yazı yazabilirim. İşte büyük yanlışlardan biriside bu. Neden olmasın? Ücreti karşılığı yazılar alır sitemde yayınlarım. Hayır efendim siz hiç duymadınız mı? El, elin eşeğini ıslık çala çala ararmış Ata sözünü. İçerik yazarlarına çamur atmıyorum tabi ki, lakin 100 kelimesini 1-2 liraya sizin için yazan kişiler, yazının yüzde kaçını özgün ve organik bir şekilde kaliteli yazar ki.

Başarılı bir site yada blogunuz olmasını istiyorsanız, ilgi alanınızın olduğu bir sektörde açmalısınız sitenizi. Yani site içeriğinizin en az yüzde doksanını kendiniz üretmelisiniz. Ne demiş üstat Bill Gates, içerik kraldır. Ben buna bir ön ek eklemek istiyorum, ”Kendi yazdığın içerik kraldır” İşte ancak o zaman maça 1-0 önde başlarsınız, içerik satın alarak site kuran kişilere karşı. Evet bir siteniz var, siteniz kendi ilgi alanınız içerisinde ve içerikleri kendiniz üretiyorsunuz. Gelelim diğer yöntem ve taktiklerimize.

Hit Arttırma Taktikleri – Sosyal Medya

Hayatımızın her diliminde sosyal medya’dayız, farkında mısınız? Yürürken, otururken, yemek yerken, abartmıyorum tuvaletteyken, araba sürerken sosyal medya üzerinden canlı yayın yapanlar bile var. Yani doğal bir şekilde hit artırmak için biçilmiş kaftandır sosyal medya. Doğru bir şekilde kullanılırsa sitenize hatırı sayılır bir trafik çekebilirsiniz bu mecralardan. Peki etkili bir şekilde nasıl kullanabiliriz bu mecraları;

Twitter İle Site Hiti Arttırma Yöntemleri

Twitterı hepimiz biliyoruz, sitemizde yazdığımız bir yazının linkini twitter da paylaşarak, sitemize hem sosyal backlink kazandırmış hemde sosyal trafik kazandırmış oluruz. Site veya blog sahibi olan herkes bilir bunu zaten. Buda bi taktik sayılmaz aslında çünkü herkes biliyodur. Peki tweetdeck.twitter.com‘u site sahiplerinin kaçı biliyordur?

site-hiti-arttirma-yontemleri

Bu site takipçi alabileceğiniz, beğenilerinizi arttırabileceğiniz bir site değil, bu site twitterın tamamı ile kendi hizmeti. Bu sitede gönderilerinizi ayarlayabiliyor ve planlayabiliyorsunuz. Üstelik birden fazla hesabınızı ekleyebiliyorsunuz ve üstelik ücretsiz. Ben bu siteyi kullanmadan önce twitter dan verim alamıyordum diyebilirim. Aşağıdaki ekran görüntülerinde tweetdeck’i kullanmadan önceki dönemde paylaşımlarının aldığı etkileşimler ve kullandığım dönemde aldığım etkileşimler yer alıyor.

tweetdeck-ile-hit-artirma

Bu ekran görüntüsünde tweetdecki ve diğer twitter ile hit arttırma taktiklerini kullanmadan önceki etkileşimler mevcut.

twitter-ile-organik-hit-arttirma

Bu ekran görüntüsünde ise tweetdeck’i kullanmaya başladıktan sonraki etkileşim ve bağlantı tıklamaları mevcut. Gördünüz değil mi, etkileşim ve bağlantı tıklama sayısındaki artışı. Bununla birlikte twitter’ı kullanarak siteme organik hit kazandırmak için farklı yöntemlerde uygulamadım değil. Twitter da Türkiye gündemlerinde sıralamaya girmiş kelimeleri kullandım . Tweetdeck da trend olan hashtag leri, paylaştığım linkin konusuyla alakalı etiketleri unutmadım tabi. Bir diğer yöntemden bahsedecek olursak, paylaşımda bulunduğun linkte geçen yazı ile alakalı sayfaların takipçilerini takip ettim. Bu sayede siteme oldukça kaliteli ve konu ile alakalı organik sosyal hit kazandırmış oldum.

Facebook ile Site Hiti Arttırma Yöntemleri

Sosyal medya denildiğinde akla gelen platformların başında gelen facebook’u verimli ve etkili kullanarak site yükseltme çalışmaları yapabilmemiz mümkündür. Bildiğiniz gibi facebook’da sosyal paylaşım sitelerinin çoğunda olmayan, sayfa ve gruplar özelliği mevcut. Bu sayfa ve grupların bazılarının takipçileri yüz binleri bulmakta. İşte bu gruplar ve sayfalardan web sitenizi organik ziyaretçi çekebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken facebook önerilen gruplar ve sayfalar bölümünden paylaşıma izin veren sayfa ve gruplara üye olarak katılmanız. Üye olduğunuz grubun konusu hakkında mantıklı paylaşımlar yapıp sayfa ve grup yöneticilerinin gözünde yer edinmeniz gerekiyor. Bunun yanında grupta veya sayfada aktif olmanız yapılan paylaşımları beğenip mantıklı yorumlarla grup aktifliğini artırmada etkili olmanız gerekiyor, gerekiyor ki, sitenize yeni eklediğiniz yazınız olduğunda linkini burada paylaştığınızda yöneticilerden tepki almayasınız.

Site Hiti Arttırma Çalışmaları Yapılabilecek Diğer Sosyal Medya Siteleri

Bunun yanında diğer sosyal medya sitelerini kullanarak ücretsiz site hit arttırma çalışmaları yapabilir. Sitenize organik trafik kazandırabilirsiniz. Facebook ve Twitter haricinde dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlar yaparak, siteniz için hit arttırma yöntemlerinden birini daha ücretsiz yapmış ve öğrenmiş olursunuz.

Tumblr, Amerika menşeli blog ve sosyal medya sitesidir. David Karp tarafından Şubat 2007’de kurulmuştur. Kuruluşun ardından iki hafta içinde 75.000 kullanıcıya ulaşan site sırf ABD’de toplam 13.4 milyon kullanıcıya sahiptir. Bu siteye kayıt olarak profil bölümündeki site adresi bölümüne site linkinizi koyarak sitenize profil backlink kazandırmış olursunuz ve yaptığınız paylaşımlarla site hitini arttırmak konusunda başarılı olursunuz.

Diigo; Son dönemlerde iyice ismini duyduğumuz bir web sitesidir. Dünyada oldukça trend olan bu sitenin ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesi vardır. Bu siteden sosyal imleme yaparak site hiti arttırmak mümkün.

Scoop İt; En sade haliyle bir sosyal imleme sitesidir. Ancak klasik sosyal imleme sitelerinden çok daha gelişmiş bir web ağıdır. Burada yapacağınız paylaşımlarla sitenize organik trafik çekebilirsiniz.

Plurk; İnsanların mesajlar veya linkler yoluyla, güncellemeler göndermelerini sağlayan ücretsiz bir sosyal medya ve mikro blog hizmetidir. Burada da paylaşımlar yapabilir, sitenizin değerini arttırabilirsiniz.

Pinterest; Son dönemlerde ülkemizde oldukça rağbet görüyor. Görsel ve video paylaşım platformu olan site, kullanıcılara 2 metotla paylaşım imkanı sağlıyor. Kullanıcılar ister kendi yükledikleri görselleri videoları, isterlerse de farklı bir kullanıcıda görmüş oldukları görselleri ya da videoları paylaşabiliyorlar. Burada sitenizde yazdığınız yazının öne çıkan görselini paylaşıp bu resme yazı linkini vererek, sitenize backlink ve hit sağlamış olursunuz.

Linkedin ; Diğer sosyal ağlardan çok bir farkı olmayan fakat tek bir farklılığı iş amaçlı kullanılıyor olmasıdır. Bu sitede bi hayli işimize yarayacaktır.

Mix ; İsmi yeni yeni duyulmaya başlayan sosyal paylaşım platformu Mix’te imleme yapabilir organik hit elde edebilirsiniz. Sitenizde yeni yayınladığınız yazıların linkini, mini bir açıklamasını ve etiketlerini yazarak paylaşım yapabilir dünyanın dört bir yanından organik hit kazanabilirsiniz.

Site Hiti Arttırma! Bir Diğer Yöntem Forum Siteleri

Site hiti arttırma yöntemlerinden bir diğeri de forum siteleridir. Üye olup çeşitli paylaşımlar yaparak sorular ve cevaplar yazarak backlink verebileceğimiz binlerce farklı konu ve sektörlerde forum siteleri bulunmaktadır. Bu sitelere kayıt olup sitenizi zirveye giden yolda bir adım daha yükseltmiş olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz en önemli konu site linkini bırakacağınız forum sitesinin kaliteli olup olmadığını kontrol etmek olacaktır.

Web Site Trafiği Nasıl Arttırılır Sorusunun Bir Diğer Cevabı! Edu Siteler

Aslında site trafiğini arttırma yöntemlerinden bir tanesi ve hatta en etkilisi, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda olmasıdır. Sitenizin Google, Yandex, Bing, Yaani gibi arama motorlarında üst sıralarda olması, site trafiğinin artması demektir. Bunun için ise site kalitenizi yükseltmek zorundasınız. Bu hiçte kolay değil tabi ki. Lakin zorda değil. Kimileri avuç dolusu paralar harcayarak arama motorlarında ilk sıralarda olabilmenin gayretini gösteriyorlar. Para harcamadan arama motorlarında üst sıralarda olabilmenin taktikleri vardır. Bu taktiklerden bir tanesi de Edu sitelere backlink vermektir.

Edu uzantılı siteler okul ve eğitim kurumlarının siteleridir. Edu uzantılı sitede backlink alan siteler, arama motorlarında ve özellikle google amcanın gözünde kaliteli sitelerdir. Peki Edu uzantılı sitelere linkimizi bırakarak site hitini organik yükseltmek mümkün müdür? Evet tabi ki mümkündür. Bazı Edu uzantılı sitelerde kayıt olma ve içerik paylaşma özelliği vardır. Kayıt olma özelliği olan Edu uzantılı sitelere kayıt olarak sitemiz için kaliteli bir backlink almış oluruz. Edu uzantılı sitelerin forumlarına arama motorlarına site:.edu.tr “foruma kayıt ol” veya site:.edu “forums register” bu komutlardan birini arattırarak ulaşabilmemiz mümkündür.

Bazı Edu uzantılı sitelere kayıt olma olanağı yoktur. Bazılarının ise forum siteleri. Bu bağlamda yoruma açık olan Edu siteleri bulmamız gerekmektedir. Bu durumda arama motorlarına site:.edu yazıp aratarak Edu sitelerinin yoruma açık olanlarına, içerikleriyle alakalı kısa bir yorum yaparak altına sitenizin linkini bırakabiliriz.

Web site hiti nasıl arttırılır konulu yazımız burada sona ermiştir. Bir diğer yazımız Ücretsiz haber sitesi nasıl kurulur? burayı tıklayarak okuyabilir. Soru görüş, öneri, istek ve kırıcı olmayan eleştirilerinizi Başımızın Üstü olan aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz

Selam ile…

Bir yanıt yazın

Sponsorlar - Malatya oto kiralama - İstanbul boşanma avukatı - Promosyon şemsiye - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu